Skocz do zawartości

Zabudowa zagrodowa , działka


cykor

Recommended Posts

Czy działkę 200m2 przy drodze z 10 metrów od drogi asfaltowej ( głównej drogi do miasta) można przekształcić na działkę budowlaną ? W okolicy tej działki dosłownie same budynki . Jeden z budynków blok stoi z 7 metrów od tej działki . Chce dodać , że nie jestem rolnikiem ,nie prowadzę działalności gospodarczej.

Link do komentarza
1 godzinę temu, cykor napisał:

Działka ma około 230m2 może trochę więcej ,dokładnie nie wiem

 

To może ma z hektar...

 

Różne gminy określają dość różne wielkości działek, na których można budować ... jedne 5 arów, inne 15... bo tak ustalili i już... musisz się dowiedzieć u źródeł..

 

To, że są projekty domów 70 m2, nie oznacza, że można je wszędzie budować - są inne przepisy w prawie budowlanym, w przepisach lokalnych...

2 godziny temu, cykor napisał:

z 10 metrów od drogi asfaltowej

 

A jaki dojazd - wiadukt nad tymi 10 metrami zbudujesz i po nim wodę, prąd i kanalizację poprowadzisz?

Link do komentarza

Tam jest juz dojazd wybudowany . Z drogi asfaltowej zjeżdża się na drogę gruntową . I ta droga gruntowa jest z 1metr przy siatce tej działki ( działka jest po lewej stronie)   , a z prawej od tej drogi gruntowej jakieś 3 metry stoi właśnie ten blok . Czyli droga gruntowa jest pomiędzy blokiem a tą działką.   Ta droga gruntowa jest tam ponieważ niedaleko stoją mieszkania ., może jakieś 50-100 metro dalej  inne bloki , domy .

 

Zapomniałem dodać . Czyli jest ta droga asfaltowa główna , ale tez jest chodnik i od chodnika będzie 10 metrów do działki możne trochę więcej . Pomyliłem się nie od drogi asfaltowej.

 

A można chociaż wybudować tam domek całoroczny 35m2 ? Czy musiałbym na ten cel przekształcić działkę na budowlaną czy nie musiałbym zmieniać? Podkreślam , ze nie jestem rolnikiem .

 

 

 

Edytowano przez cykor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

A dlaczego nie pójdziesz do Geodezji u siebie i nie dopytasz się konkretnie o warunki, tylko dumasz, a wszystkim tu szklana kula już się zaczęła rozgrzewać. Mają tam wszystko i wszystko opowiedzą, co trzeba ile się da i co można zrobić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
3 godziny temu, vlad1431 napisał:

A dlaczego nie pójdziesz do Geodezji u siebie i nie dopytasz się konkretnie o warunki, tylko dumasz, a wszystkim tu szklana kula już się zaczęła rozgrzewać. Mają tam wszystko i wszystko opowiedzą, co trzeba ile się da i co można zrobić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


 

 

Ok właśnie mam taki zamiar .  Ale chciałem zapytać na forum , bo może miał ktoś styczność z takim typem działki.

 

Mniejsza już z tymi domkami .

Czy na takiej działce pod zabudowę ogrodową można chociaż zrobić bez pozwolenia ogródek ? Zwykły ogródek bez żadnej altanki. Uprawa warzyw , owoców, kwiatów.

Z tego co przeczytałem działkę przeznaczoną pod zabudowę ogrodową  by cokolwiek z nią można zrobić  trzeba być rolnikiem , prowadzić działalność gosp itp .

Ale może chociaż nie będąc rolnikiem mógłbym zrobić na tej działce super ogródek ?

 

 

 

Link do komentarza
3 godziny temu, cykor napisał:

Dlaczego będą mieli sąsiedzi warzywka gratis?

Bo będą pod ręką...

bo będą super ekologiczne... same będą się prosiły...

A że ogrodzona? cóż, trochę więcej zachodu... jest ryzyko - jest zabawa...

 

 

3 godziny temu, cykor napisał:

Ile taka działka może kosztować z 250m2

 

Oooo, to ona ciągle rośnie...

Dnia 1.12.2021 o 06:45, cykor napisał:

działkę 200m2 przy drodze

 

Dnia 1.12.2021 o 07:35, cykor napisał:

Działka ma około 230m2

 :icon_mrgreen:

 

Spytaj kogoś od nieruchomości W OKOLICY... przecież nie tylko powierzchnia decyduje o wartości działki...

Link do komentarza

Ogródek to sobie możesz założyć na każdej działce. Tu nie ma żadnych ograniczeń.

Aby zbudować dom na działce, która nie jest przeznaczona pod zabudowę szeregową lub bliźniaczą, musisz odsunąć budynek o 3 m (ściana bez okien) lub 4 m (ściana z oknami).
Do tego od strony drogi zwykle obowiązuje linia zabudowy oraz często są zapisy o minimalnej powierzchni biologicznie czynnej lub maksymalnym procencie zabudowy działki.
Wyrysuj te działkę na papierze milimetrowym i sprawdź.
Przykładowo dla działki 17x15m (255 m2) wejdzie na styk dom o pow. zabudowy 81 m2, zakładając , ze na dwóch ścianach nie będzie okien, linia zabudowy to 4 m a działkę można zabudować dowolnie. 
Wówczas masz ogródek szerokości 4 m i 3 m dookoła domu.

Ile jest warta ta działka? Prawdopodobnie mało, jeśli okaże się, że nie nadaje się pod budowlaną. Można ją odsprzedać sąsiadowi jeśli jest zainteresowany powiększeniem swojej nieruchomości.

Jeśli nie wejdzie dom, to jedyne co może cię uratować, to przeznaczenie tej działki w MPZP na DG i wybudowanie tam sklepiku lub małego biura + parking. 

Link do komentarza
2 godziny temu, Elfir napisał:

Ogródek to sobie możesz założyć na każdej działce. Tu nie ma żadnych ograniczeń.

Aby zbudować dom na działce, która nie jest przeznaczona pod zabudowę szeregową lub bliźniaczą, musisz odsunąć budynek o 3 m (ściana bez okien) lub 4 m (ściana z oknami).
Do tego od strony drogi zwykle obowiązuje linia zabudowy oraz często są zapisy o minimalnej powierzchni biologicznie czynnej lub maksymalnym procencie zabudowy działki.
Wyrysuj te działkę na papierze milimetrowym i sprawdź.
Przykładowo dla działki 17x15m (255 m2) wejdzie na styk dom o pow. zabudowy 81 m2, zakładając , ze na dwóch ścianach nie będzie okien, linia zabudowy to 4 m a działkę można zabudować dowolnie. 
Wówczas masz ogródek szerokości 4 m i 3 m dookoła domu.

Ile jest warta ta działka? Prawdopodobnie mało, jeśli okaże się, że nie nadaje się pod budowlaną. Można ją odsprzedać sąsiadowi jeśli jest zainteresowany powiększeniem swojej nieruchomości.

Jeśli nie wejdzie dom, to jedyne co może cię uratować, to przeznaczenie tej działki w MPZP na DG i wybudowanie tam sklepiku lub małego biura + parking. 

 

Dziękuje bardzo za odpowiedz .

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...