Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Docieplenie skosu poddasza


Recommended Posts

Witam chciałbym się dowiedzieć od odpowiednich fachowców rzecz taka czy mogę na skos w pokoju który jest wyłożony wata folia regips przykleić na szczelnie syrodur 3cm? 

To jest pierwsze pytanie. A drugie pytanko jeśli bym chciał przykleić na ten skos tapetę to co muszę zrobić najprościej (siatka klej czy gładź) prosze o odpowiedź. Pytanie i temat grzecznosciowy

Link to postu

Na ten skos możesz przykleić styropian (to do naciągnięcia tynku na siatce), płytę z pianki PU wykończoną g-k  (Eurothane-G - na fotkach - możliwe, ze się nie uda w Twoim przypadku)) - to już do malowania lub tapety) lub nawet takie maty XPS, które się układa pod panele podłogowe (cienkie są i potem trzeba dodatkowo kombinować z wykończeniem). Wszystko zależy od oczekiwanego efektu izolacyjnego i możliwości wykończenia powierzchni.

 

386131-ecaf-750x0_recticel-termorenowacj

Link to postu

Styropian do ociepleń poddasza raczej nie jest stosowany, nie przepuszcza pary wodnej i nie jest niepalny (dlatego najlepiej - bezpieczniej, zastosować wełnę).
Z kolei tapetę powinniśmy przyklejać na równe podłoże. Warto je zagruntować, np. GRUNTOLITEM-W 301 https://www.kreisel.pl/produkt/gruntolit-w-301-wodny-srodek-gruntujacy. Jeśli jest nierówne polecamy wyrównać, najszybciej będzie gładzią gotowa np. ROLL GIPSEL 696 https://www.kreisel.pl/produkt/roll-gipsel-696-gotowa-gladz-polimerowa-przeznaczona-do-nakladania-recznego-walkiem-i-natryskowo lub GIPSEL Plus 603 https://www.kreisel.pl/produkt/gipsel-plus-603-gotowa-gladz-polimerowa.

 

 

Link to postu
 • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry!

 

Rekomendowany układ warstw dachu skośnego to taki, gdzie całość termoizolacji z wełny mineralnej w przegrodzie jest oddzielona od pomieszczenia ogrzewanego warstwą paroizolacji.

 

W przypadku dołożenia termoizolacji bezpośrednio na płyty g-k taki układ będzie zaburzony.

Z uwagi na zagadnienia wilgotnościowe należałoby sprawdzić, czy zachodzi ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej w takim układzie.

Najczęściej stosowanym materiałem do izolacji cieplnej poddaszy jest wełna mineralna (np. ISOVER Super-Mata Plus, Super-Mata, Profit-Mata, Uni-Mata).

Jednakże, aby w opisanym przypadku wykonać podkrokwiowe docieplenie dachu skośnego zgodnie ze sztuką budowlaną i naszymi zaleceniami, dodatkową warstwę wełny należałoby ułożyć pod istniejącą warstwą wełny mineralnej, co wiązałoby się z demontażem płyt g-k, paroizolacji oraz warstwy wełny pod krokwiami (jeżeli jest) i przemontowaniem wieszaków na długość odpowiednią do ułożenia dodatkowej termoizolacji.

 

Zachęcamy do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121.

Link to postu

Mało waty tak mi się wydaje więc chciałbym coś docielic na regips. Ewentualnie jeśli coś zastosuje to dokrece drugi regips na to 

 

Myślę zrobić tak że na regips który jest zamonotany przyklejam styrodur i dokręcam jeszcze jeden regips szpachluje i tapeta 

Dobrze mysle

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)   Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  • Witam,   Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona.   I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...