Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Grzejnik.


PiotruniA

Recommended Posts

Witam Serdecznie.Mam pytanie odnośnie grzejnika w pomieszczeniu.Gdy wszystkie grzejniki są zakręcone ten który nie grzeje jest gorący (cały czas jest ustawiony na 6),natomiast gdy odkrece resztę grzejników ten robi się zimny i wogóle nie grzeje.Odpoeietrzalem oraz dolewalem wody.Dzieki i Pozdrawiam

Link to postu

Widocznie ten pierwszy, z którym jest problem, ma gdzieś po drodze (na dopływie lub powrocie wody) jakiś element, który tłumi przepływ. Wystarczy choćby nagromadzenie brudu na zaworach. Czy wszystkie inne grzejniki pracują normalnie? I czy coś było zmieniane w instalacji w ostatnim czasie (po poprzednim sezonie grzewczym)?

W jakim układzie są połączone te grzejniki  każdy osobno podłączony do rozdzielacza, czy trójnikami od przewodu głównego?

Jeśli reszta pracuje normalnie to trzeba prześledzić zasilanie i powrót tego wadliwego grzejnika. Na początek proponuję sprawdzić ciśnienie w instalacji, wymusić szybszy obieg pompy c.o., poruszyć nastawy zaworów na zasilaniu i powrocie grzejnika oraz na rozdzielaczu (jeżeli jest), opukać złączki na na całej trasie zasilania i powrotu tego grzejnika.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...