Skocz do zawartości

Sciana Działowa na poddaszu w istniejącym suficie konstrukcji


Recommended Posts

Nie moge nigdzie znaleźć informacji do czego zamocować profile UW.

A w sumie są 3 opcje.

1.Przykręcenie UW do Jętek (lub krokwi) wchodząć w 2 warstwę izolacji z wełny.

2. UW przykręcać bezpośrednio do profili CD (sufitowe). rozdzielając je taśmą akustyczną

3. Czy może UW przykręcić do płyty KG zamontowanej do sufitu gdzie pod płytą będzie profil CD.

 

To samo z montażem UW na dole. 1. Czy przykręcić do stropu (pozniej dojdzie jeszcze styropian i wylewka) – podobno najlepsza akustyka 2. Czy przykręcić profil UW po wylewkach

Link do komentarza

Zamieszczasz za mało informacji. Nie wiadomo co, po co i dlaczego robisz. Nie wiadomo do czego dążysz. A my mamy określić drogę... Tak się nie da.

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że odradzam bezpośrednie mocowanie profili do więźby dachowej. Ona pracuje, więc poszczególne elementy przemieszczają się względem siebie. Należy rozważyć konstrukcję podwieszoną.

 

Link do komentarza

Spróbuję to lepiej wyjaśniać. Dom nowo wybudowany ok. 4 lata temu na poddaszu na skosach gotowe stelaze pod płytę karton gips. Na sciance kolankowej również zamontowane stelaz. Wszystko jest wypełnione wełną mineralną w celu ocieplenia poddasza. Na wszystkich  stelażach przyklejona folia paroizolacyjna. Planuję zrobić tam trzy pokoje. Tylko pytanie czy mogę zamontować stelaż ścianki działowej górny UW do istniejącego stelaża sufitowego.?? Czy lepiej zamontować jedną płytę na całości tam gdzie ma iść ścianka i na nią zamontować profil UW??

Link do komentarza
6 minut temu, 1umba1 napisał:

 Tylko pytanie czy mogę zamontować stelaż ścianki działowej górny UW do istniejącego stelaża sufitowego.?? Czy lepiej zamontować jedną płytę na całości tam gdzie ma iść ścianka i na nią zamontować profil UW??

 

Gdybyś zrobił fotkę albo chociaż szkic...

Piszesz "stelaż sufitowy". Co pod tym się kryje?

Rozumiem, że stelaże na ścianach budynku są wykonane, tak? I do nich nie masz wątliwości? 

Link do komentarza

Nie mogę wysłać zdjęcia ponieważ nie ma mnie teraz w domu. Praca do późna itp. ale znalazłeś bardzo podobny przekrój w internecie. Tylko u Mnie jest troszeczkę szerzej i  nie jest jeszcze obita  ścianka kolankowa jak na pierwszym zdjęciu.  Wątpliwości mam co do zamocowania górnego i bocznych profili UW. Wiadomo na dole posadzka to nie problem. Ale co zrobić jak mając prawie identycznie zrobione poddasze trzeba postawić ściankę działową?? Przymocować profile UW do istniejących już profili??

 

Jeszcze jest problem ponieważ jedna z powstających ścianek ma iść prostopadle do profili CD. Czyli albo zamontuję na górze jedną warstwę płyty w miejscu powstania ścianki i do niej przymocuję górny profil UW albo zamontuję profil UW bezpośrednio na CD ale wtedy będę musiał z kazdej strony dodać po profilu CD aby płyta nie wisiała. 

dom podobny.jpg

sufit sypialnia.jpg

Link do komentarza
58 minut temu, 1umba1 napisał:

 co zrobić jak mając prawie identycznie zrobione poddasze trzeba postawić ściankę działową?? Przymocować profile UW do istniejących już profili?? 

 

Tak, ale pytanie czy wystarczy. Czy istniejących profili wystarczy, aby prawidłowo utrzymać konstrukcję i czy są w dobrych miejscach mocowane. Należy rozważyć, czy niezbędne będzie zastosowanie wieszaków (mocowanych np. do krokwi) pomiędzy istniejącymi profilami. To raz.

1 godzinę temu, 1umba1 napisał:

 Jeszcze jest problem ponieważ jedna z powstających ścianek ma iść prostopadle do profili CD. Czyli albo zamontuję na górze jedną warstwę płyty w miejscu powstania ścianki i do niej przymocuję górny profil UW  

 

Przecież to zwyczajna procedura. Przeważnie robi się najpierw ściany, a na nich profil UD wyznaczający płaszczyznę sufitu. Najłatwiej wtedy uniknąć pękania narożników.

Link do komentarza

Kilka ścianek planuję zrobić tak jak na zdjęciu. Więc raczej powinno być sztywno. Sufit podwieszany na poddaszu jest sztywny.   Planowana była otwarta przestrzeń, jeden wielki salon itp. z miejscem na bilard barek itp. jednak los chciał inaczej i siostra musi zamieszkać u Mnie a  skoro ma dwie córeczki to również chciałbym aby on miały swoje pokoje, więc dlatego te niedogodności. Czyli pewnie trzeba się będzie pomęczyć nad ścianami, które mają iść prostopadle do profili CD trzeba będzie usunąć profile CD, wyciąć kawałek wełny i przymocować górne profile UW do jętek oraz profile UW w skosach do krokwi?? Wychodzi na to, że ściana musi wypaść tam gdzie krokiew?? Dodam, że parter oraz poddasze robiła Mi pewna firma z Lublina i na parterze nie mam do tej pory żadnych pęknięć na suficie. Pamiętam, że stosowali na skosy taką drogą amerykańską taśmę ale teraz muszę oszczędzać i postaram sie zrobić samodzielnie, wiec stąd te pytania.

projekt.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...