Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

1 godzinę temu, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Obcięli złote jaja razem z kurą , statystyczny kowalki to nijaki jełop jak i nazwisko wiec się nie przejmuj każde inne jest lepsze. 

Dnia 25.11.2021 o 11:48, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Uważam, że warto. Trochę za późno się zabrałem za temat, ale mam nadzieję, że z podłączeniem zdążę do końca roku. Jeśli nie trudno moje coroczne oszczędności będą uszczuplone. Niezmiennie warto inwestować w odnawialne źródła energii ponieważ ceny prądu ciągle w górę, przez najbliższe 10 lat albo i więcej. Prognozy dla cen energii elektrycznej w Unii Europejskiej z tego co czytałem według różnych źródeł zakładają wzrost cen od 30 proc. do 40 proc. do 2030 roku. Dlatego ta inwestycja jest opłacalna na przestrzeni kilku dekad. Zawsze to w domu czysta i najtańsza energia. Mam już zamontowane prawie 10 kwp – wybrałem do montażu po wielu rozmowach firmę Synergio – i teraz czekam na podłączenie, firma się tym zajęła. Po długich namysłach wybrałem moduły Qcells i dobry inwerter.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...