Skocz do zawartości

czy nadal opłacalna?


Recommended Posts

1 godzinę temu, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Obcięli złote jaja razem z kurą , statystyczny kowalki to nijaki jełop jak i nazwisko wiec się nie przejmuj każde inne jest lepsze. 

Link do komentarza
Dnia 25.11.2021 o 11:48, Szwudal napisał:

Co to teraz będzie z tą fotowoltaiką, warto to jeszcze instalować? W nowym rozdaniu przepisów ile obcięli oszczędności zwykłemu Kowalskiemu?

Uważam, że warto. Trochę za późno się zabrałem za temat, ale mam nadzieję, że z podłączeniem zdążę do końca roku. Jeśli nie trudno moje coroczne oszczędności będą uszczuplone. Niezmiennie warto inwestować w odnawialne źródła energii ponieważ ceny prądu ciągle w górę, przez najbliższe 10 lat albo i więcej. Prognozy dla cen energii elektrycznej w Unii Europejskiej z tego co czytałem według różnych źródeł zakładają wzrost cen od 30 proc. do 40 proc. do 2030 roku. Dlatego ta inwestycja jest opłacalna na przestrzeni kilku dekad. Zawsze to w domu czysta i najtańsza energia. Mam już zamontowane prawie 10 kwp.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

JA zrobiłam sobie symulacje na kulkulatorze opłacalności zakupu fotowoltaiki bezplatnyaudyt.pl i wykresy jakie zobaczyłam mocno podziałały na moją wyobraźnie 1) jest to inwestycja o dużym horyzoncie użytkowania (25-30lat), gdy się tak na to spojrzy, to widać, że te 5-7 lat w których nam się spłaci PV, to bardzo mały odcinek czasu, przez co zostaje cała góra oszczędności(!). 2) fotowoltaika produkuje aż o 20razy mniej CO2 niż elektrownia węglowa, więc dzięki temu dowieziemy target klimatyczny (!) unikniemy kar (!) ale też zadbamy o nasze dzieci i 3) co też wyczytałam z kalkulatora teraz dzięki tej walce z klimatem dostajemy liczne dotacje, ulgi, żeby nabyć tą instalacje. To dobry moment. Po 1 kwietnia może być to mniej opłacalne, więc póki co, ja szukam firmę. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...