Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe a wieniec


Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem na etapie zamykania stanu surowego i zaczynają się problemy. We wnętrzu domu za poziomie parteru (z uwagi na występujące warunki) mam usytuowanych kilka wieńców pomiędzy różnymi pomieszczeniami, ich wysokość od chudziaka do górnej ich części to 15 cm czyli tyle ile mam do zastosowania styropianu, na to rurki ogrzewania podłogowego i wylewka. Tutaj nasuwa sie pytanie, jak przejść przez wieniec z rurkami od ogrzewania podłogowego? Stryopian na wieniec odpada, bo podniesie mi "stan zero". Czy ktoś miał już taki problem ale posiada wiedzę jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

zgodnie ze zdjęciem.

 

Czyli masz wysokie progi. Więc, szanowny panie, skoro nie zostawiło się w nich przepustów na rurki wraz z warstwą izolacji, to teraz duża szlifierka kątowa i tarcza do betonu. Wyciąć szczeliny przepustowe, a resztę gruzu usunąć młotkiem i majzlem, Młot może być elektryczny. I myśleć przed robotą, a nie po jej wykonaniu.

Link do komentarza
35 minut temu, podczytywacz napisał:

 Wtedy należało by wiercić pod górnymi drutami zbrojenia... tak jak radzi joks...

 

I przeciągać rułki przez dziurkę? Może i tak.

Jak zawsze, ludzie chcą porady nie udzielając nawet minimum informacji o sytuacji zastanej. Wszystkim się wydaje, że Wróż Maciej to tutaj jest zatrudniony.

Chociaż prawdę mówiąc, jeśli to nie jest teren szkód górniczych, albo na uskoku tektonicznym, to ja bym rżnął w tym miejscu nawet zbrojenie. Bo ono w tym miejscu jest prawdopodobnie całkowicie zbędne. 

Link do komentarza

Dzięki za informację i podpowiedzi. Wycieczki o myśleniu, nie na miejscu, bo projekt tego nie przewidywał, ale fakt można było to przewidzieć, jednak jak buduje sie dom jako pierwszy i pewnie ostatni to ciężko wszystko przewidzieć. Progi to to nie są, tylko wieniec - pret fi16 x 4, plus strzemiona z 6 żebrowanej. A rozwiązanie z rurkami w otulinie wchodzi w grę, czy to zbyt słabe pod wylewkę?

Link do komentarza
2 minuty temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

 Wycieczki o myśleniu, nie na miejscu, bo projekt tego nie przewidywał, ale fakt można było to przewidzieć,  

 

Kochany, te zarzuty nie są do Ciebie, jako inwestora, lecz do Twojego kierownika budowy! Wprawdzie wiem z doświadczenia, że większość z nich "jedzie" w pracy na schematach, ale jednak mogliby czasem włączyć myślenie. Ale to wołanie na puszczy. 

6 minut temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

 Progi to to nie są, tylko wieniec - pret fi16 x 4, plus strzemiona z 6 żebrowanej.  

 

Ale zbrojenie musi być otulone przez beton. A więc jakaś jego (betonu) warstwa jest z wierzchu bez stali. Pytanie jak gruba - powinna mieć minimum 5 - 10 cm. I to jest do wykorzystania.

Link do komentarza

No to masz alternatywę. Możesz próbować trafić wiertarką pomiędzy pręty, tam zrobić otwór i wciągać rurki ogrzewania, albo wyciąć bruzdę. Skonsultuj rozwiązanie z kierownikiem budowy, bo przy naruszeniu zbrojenia to oni się wkurw...ją. Ale takiej sytuacji wykluczyć nie można.

Chociaż przeważnie to pic na wodę fotomontaż. Taka poza, aby podkreślić swoją ważność na budowie. 

Chodzi mi teraz o kierbuda. 

Link do komentarza
17 godzin temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

poziomie parteru (z uwagi na występujące warunki) mam usytuowanych kilka wieńców pomiędzy różnymi pomieszczeniami, ich

Zupełnie nie rozumiem tej konstrukcji... Co to są - te występujące warunki...

 

54 minuty temu, joks napisał:

To jest podłoga na gruncie .

Faktycznie na to wygląda, jak uważnie wczytać się w pierwszy post...

12 godzin temu, retrofood napisał:

Jak zawsze, ludzie chcą porady nie udzielając nawet minimum informacji o sytuacji zastanej

 

Niestety, masz rację...:zalamka:

Link do komentarza

Że sformuowałem wiadomość, tzn. jest to jeden wieniec muru fundamentowego, którego pewne odcinki przechodzą przez różne pomieszczenia domu. 

45 minut temu, podczytywacz napisał:

Zupełnie nie rozumiem tej konstrukcji... Co to są - te występujące warunki...

 

Faktycznie na to wygląda, jak uważnie wczytać się w pierwszy post...

 

Niestety, masz rację...:zalamka:

Jeżeli dodałem foto, to nie wiem jakich jeszcze inf. potrzebujesz, średnicy rurek jakie będą umieszczone w podłogówce?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...