Skocz do zawartości

Pracownia w piwnicy


Recommended Posts

Witam chciałbym zrobić sobie pracownie w piwnicy tylko że mam problem z wysokością i bardzo krzywą podłoga.

Wysokość pomieszczenia w najwyższym miejscu od podłogi do sufitu to tylko 195 cm w najniższym 198 + dziury których musze się pozbyć.

Chciałbym żeby podłoga była w miare równa nie tracąc przy tym cm do sufitu dodam że mam zamiar jeszcze położyć folie izolacyjna oraz płytą osb 18mm i na to jakąś najtańsza wykładzinę + pomieszczenie jest ogrzewane.

W piwnicy będę spędzał troche czasu ponieważ pracuje na komputerze i właśnie chciałbym zrobić swoją pracownie właśnie w piwnicy. 

 

I o to moje pytanie czym moge wyrównać taka podłogę i jak się za to zabrać.

Link do komentarza

No to trzeba skuć! I powiem Ci dlaczego. Otóż, jeśli chcesz tam przebywać, a w pracowni nie może być inaczej, to jeśli nie dasz pod nogi 10 - 15 cm styropianu, to już rezerwuj sobie miejsce w szpitalu! Długo nie wytrwasz, gwarantuję.

Dlatego wyrzuć z piwnicy tyle, żeby nie podkopać fundamentów domu i koniecznie daj pod podłogę ocieplenie.

Link do komentarza

Długie godziny pracy, praktycznie  bez ruchu, zimno spod posadzki, tak...

23 minuty temu, retrofood napisał:

to już rezerwuj sobie miejsce w szpitalu

i to dobrze jeśli tylko wylądujesz na reumatologii... bo możesz "lepiej" trafić...

 

27 minut temu, retrofood napisał:

Dlatego wyrzuć z piwnicy tyle, żeby nie podkopać fundamentów domu i koniecznie daj pod podłogę ocieplenie

 

Jeśli masz taki zamiar, to ZRÓB TO OD RAZU DOBRZE, bo wydasz kasę teraz, a za jakiś czas będziesz docieplał...

 

 

1 godzinę temu, dox1990 napisał:

dziury których musze się pozbyć

Co to za dziury? co widzisz na dnie tych dziur? Piasek? Inne dziury? To jest wylewka na gruncie?

 

Może wrzucisz jakieś fotki...

Link do komentarza
11 minut temu, dox1990 napisał:

Pomieszczenie jest po starej kotłowni dlatego ściany są jakie są.

 

Ścianami się nie przejmuj. Farba renowacyjna wszystko przykryje. Ale posadzka jest bardzo gruba (nie wiem dlaczego), co jest i dobre, i złe. Bo skuwania dużo, ale to oznacza, że wysokość Ci urośnie. Za 170 PLN można kupić wiertarko-młot udarowy, więc skuć będziesz miał czym. Gruzu trochę będzie, ale to się przydaje do utwardzenia drogi. I tak jak @podczytywacz napisał, zrób to od razu dobrze.

Link do komentarza

Ściany są, jakie są, mogą "robić" za LOFTOWE :icon_mrgreen:

Posadzka wygląda na solidną - stał tam jakiś piec...

 

Musisz  - moim, i nie tylko moim zdaniem - DOCIEPLIĆ POSADZKĘ!

 

Masz - moim zdaniem - dwa wyjścia......

 

Pierwsze - tak jak radzi retrofood -

1 godzinę temu, retrofood napisał:

wyrzuć z piwnicy tyle, żeby nie podkopać fundamentów domu i koniecznie daj pod podłogę ocieplenie.

Będzie to "bolesne" i pracochłonne, ale najlepsze!

 

Drugie - niefajne, moim zdaniem - i niewykluczające Twojego kłaniania się w pomieszczeniu w zależności od Twojego wzrostu... czyli docieplić na istniejącej posadzce, tracąc wysokość pomieszczenia... kubatura do oddychania wystarczy, 99% czasu pracy będziesz siedział na krześle, więc głową w sufit nie będziesz dotykał... no, chyba że NAGLE wstaniesz...

Link do komentarza
14 minut temu, vlad1431 napisał:

Za 170zł nie wiem czy nie lepiej wypożyczyć konkretnego młota 10-15J, bo taki mały młotek nie wiem czy wytrzyma 

 

Wytrzymać, wytrzyma, trzy tygodnie temu rozbijałem betonowe stopy słupków od starego ogrodzenia. Dał radę. Kupiłem specjalnie do tego celu w promocji.

Ale wypożyczenie to też jest jakieś rozwiązanie.

 

Pytanie tylko kto i po co zmarnował tyle betonu? Czy ta posadzka nie jest przypadkiem robiona na dwa razy?

Link do komentarza

A mam jeszcze jedno pytanie jak sie sprawuje atlas m-system na podłogi ? Wczoraj dokładnie zmierzyłem tą piwnice i okazuje sie ze w złych miejcach zacząłem najwyżej mam 204cm i najniżej 195 więc spokojnie moge do tych 195 wszystko wyrównać dodam że w miejscu w którym mam siedzieć jest właśnie 204cm po długości około 1,5m więc tyle mi wystarczy myślałem o zastosowaniu foli izolacyjnej na to wełne i przykręcić płyty osb/mdf do m-systemu. Z góry przepraszam za zamieszanie...

Edytowano przez dox1990 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A mam jeszcze jedno pytanie jak sie sprawuje atlas m-system na podłogi ? Wczoraj dokładnie zmierzyłem tą piwnice i okazuje sie ze w złych miejcach zacząłem najwyżej mam 204cm i najniżej 195 więc spokojnie moge do tych 195 wszystko wyrównać dodam że w miejscu w którym mam siedzieć jest właśnie 204cm po długości około 1,5m więc tyle mi wystarczy myślałem o zastosowaniu foli izolacyjnej na to wełne i przykręcić płyty osb/mdf do m-systemu. Z góry przepraszam za zamieszanie...
Ale mimo wszystko, jak dobrze rozumiem to wyrównujesz to tych 204cm? I potem izolacja, osb itd?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...