Skocz do zawartości

Jaki wybrać piec dwufunkcyjny


Recommended Posts

Witam.
Muszę już zmienić starą wysłużoną MORĘ 674 na inny piec dwufunkcyjny.
Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki piec mam wybrać ?
Mieszkanie o pow.50 m2 i standartowej wysokości / nie ocieplane /.
Szukam pieca który byłby nie z najwyższej pólki cenowej a w miarę oszczędny. Ponadto powinien sobie dać radę z nagrzaniem wody użytkowej w zimie choć od pieca do odbiornika mam około 7 mb. rury nie ocieplonej w ścianie.
Moja obecna MORA świetnie spełnia rolę kotła gazowego ale jeżeli chodzi o ogrzanie wody, to ma z tym problem i muszę w łazience przykręcać wodę / jak mam dobre ciśnienie / aby uzyskać wyższą jej temperaturę .
Ponadto jak wspomniałem mieszkanie nie jest duże więc i piec dwuobiegowy powinien mieć jak najmniejszy zbiornik / mam zamontowany termostat pokojowy/ i zależy mi na tym aby ogrzewał wodę będącą w obiegu a nie w piecu.
Ponadto awaryjność kotła powinna być jak najmniejsza.
Za każdą odpowiedź dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Muszę już zmienić starą wysłużoną MORĘ 674 na inny piec dwufunkcyjny.
Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki piec mam wybrać ?
Mieszkanie o pow.50 m2 i standartowej wysokości / nie ocieplane /.
Szukam pieca który byłby nie z najwyższej pólki cenowej a w miarę oszczędny. Ponadto powinien sobie dać radę z nagrzaniem wody użytkowej w zimie choć od pieca do odbiornika mam około 7 mb. rury nie ocieplonej w ścianie.
Moja obecna MORA świetnie spełnia rolę kotła gazowego ale jeżeli chodzi o ogrzanie wody, to ma z tym problem i muszę w łazience przykręcać wodę / jak mam dobre ciśnienie / aby uzyskać wyższą jej temperaturę .
Ponadto jak wspomniałem mieszkanie nie jest duże więc i piec dwuobiegowy powinien mieć jak najmniejszy zbiornik / mam zamontowany termostat pokojowy/ i zależy mi na tym aby ogrzewał wodę będącą w obiegu a nie w piecu.
Ponadto awaryjność kotła powinna być jak najmniejsza.
Za każdą odpowiedź dziękuję.


wybierz kocioł kondensacyjny. dzięki zamkniętej i szczelnej komorze sapalnia oraz hermetycznej obudowie kotły kondensacyjne są wyjątkowo bezpieczne, w przeciwieństwie do zwykłych kotłów które zawsze mają otwartą komorę spalania. W przypadku kotła kondensacyjnego nie ma możliwości wypływu gazu lub spalin do pomieszczenia. Mam na myśli oczywiście kotły ULRICH Kondensich KO KOMPRESSOR - są one bardzo małe. mają tylko 21cm grubosci - jak to u Japończyków - wszystko miniaturowe ... ha ha
Ja mam piec kondensacyjny ULRICH i faktem jest że jest on bardziej wydajny niż inne piece... a poznać można to po rachunkach za gaz...
Link do komentarza
Hej,hej!Marcysiu,powoli... .Kondensat na takie małe lokum to wyrzucenie pieniędzy w błoto nie zwróci się nigdy w okresie swojej eksploatacji.No,chyba,że mamy dostęp do super promocji.
W tej sytuacji najważniejszym kryterium,którego pomijać nie radzę,jest moc minimalna danego kotła.Trudno tu będzie znaleźć coś odpowiedniego.Jedynie chyba Termet produkuje kociołek o mocy min. 4,5kW,bardzo dobry i tani zresztą.
Termet jest tu-Odwiedź moją stronę
Niestety,ma on jeden minus,otwarta komora spalania.Ale ta Mora też pewnie taką miała.
Na drugim miejscu właśnie zalecał bym kocioł z zamkniętą komorą spalania.Bezpieczeństwo i gwarancja działania nawet po wymianie okien i drzwi na szczelne.
Z tym,że trzeba by się zorientować najpierw jak jest ze spalinami do komina,czy jest tam wkład stalowy?I czy wolno będzie wyprowadzić przez ścianę rurę zasysającą powietrze,bo to nie zawsze jest możliwe.
Cytat

Ponadto jak wspomniałem mieszkanie nie jest duże więc i piec dwuobiegowy powinien mieć jak najmniejszy zbiornik


Tego trochę nie rozumiem icon_rolleyes.gif Żaden taki kociołek nie ma zbiornika,oprócz tych dość drogich.Ale to już inna bajka.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...