Skocz do zawartości

Bliźniak na dwóch sąsiednich działkach ?


Recommended Posts

Cytat

Witam.

Czy chcąc postawić bliźniak na dwóch sąsiednich działkach mających jednego właściciela trzeba starać się o pozwolenie na dwie budowy czy można na jedną.

Dziękuję.
Pozdrawiam.


Zależy to od tego, czy projekt tego bliźniaka to jeden projekt czy dwa projekty osobne - domów do bliźniaczenia łączących sie zazwyczaj garażami. Jesli dwa projekty to dwa pozwolenia.
Link do komentarza
Cytat

Zależy to od tego, czy projekt tego bliźniaka to jeden projekt czy dwa projekty osobne - domów do bliźniaczenia łączących sie zazwyczaj garażami. Jesli dwa projekty to dwa pozwolenia.



Witam.
Dziękuję za odpowiedź, widzę że zabrał głos ktoś kto jest zorientowany w temacie.
Więc rozwinę mój problem:

Muszę podzielić działkę aby móc zgodnie z planem zagospodarowania postawić bliźniak.
Chyba żebym znalazł projekt bliźniaka jako jedna dokumentacja a nie jak to jest standardowo dwa oddzielne projekty.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Dziękuję za odpowiedź, widzę że zabrał głos ktoś kto jest zorientowany w temacie.
Więc rozwinę mój problem:

Muszę podzielić działkę aby móc zgodnie z planem zagospodarowania postawić bliźniak.
Chyba żebym znalazł projekt bliźniaka jako jedna dokumentacja a nie jak to jest standardowo dwa oddzielne projekty.

Pozdrawiam.


Nie musisz dzielić działki jeśli odpowiada ci to, że działka będzie własnością/współwłasnością dwóch rodzin mieszkających w tych domach.

www.twojprojekt.pl/szukaj/522818
Link do komentarza
Cytat

Nie musisz dzielić działki jeśli odpowiada ci to, że działka będzie własnością/współwłasnością dwóch rodzin mieszkających w tych domach.




Witam.
Mi nie zależy na podziale działki ale według planu zagospodarowania nie wolno stawiać bliźniaka na pojedynczej działce tylko na dwóch sąsiadujących. Więc albo postawie dom dwurodzinny albo podzielę działkę.

Problem jest w tym że dokumentacja przy domu dwurodzinnym nie może zawierać dwóch projektów tylko jeden.
Więc poszukuję bliźniaka na jednym projekcie, jak nie znajdę to albo projekt indywidualny albo podział działki.
Chyba że istnieje trzecia możliwość której nie znam.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Niewiem czy dobrze zrozumiałam - nie możesz postawić bliźniaka na swojej działce ponieważ jest to jedna działka a nie dwie? bo tak jest w planie zagospodarowania?



Plan zagospodarowania określa szczegółowo co, jak, w jakim kolorze itp. mrzesz postawić na danym terenie, u mnie nie można postawić bliźniaka na jednej działce tylko na dwóch sąsiednich.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...