Skocz do zawartości

Studnia głębinowa zasilanie domu i ogrodu


Recommended Posts

Przymierzam się do budowy studni głębinowej

Polecono mi fachowca. Jednak w trakcie rozmów pojawiły się u mnie wątpliwości

1. Obudowa studni.

Fachowiec poleca mi  obudowę studni o wysokości (razem z kominem) 125cm i szerokości 100cm.

a. Na moje pytanie o ewentualne przemarzanie (kolano i rura w bok na głębokości 80cm-90cm od poziomu gruntu). Dostałem odpowiedź - będzie OK, to maja n-ta studnia, nigdy nie było problemów.

Moje pytanie do forumowiczów: Czy faktycznie nie trzeba się martwić przemarzaniem?

b. Na moje pytanie jak w takim pudełku (przestrzeń robocza studni 100cm x100cm) można cokolwiek sensownie zadziałać. Odpowiedź fachowca nigdy nikt nie miał z tym problemu.

Moje pytanie do forumowiczów: Czy 100x100 cm faktycznie umozliwia zrobienie czegokolwiek wewnętrz?

 

2. Trójnik na głowicy studni zamiast kolana.

Chcę na głowicy studni założyć trójnik aby z jednej strony woda była pompowana do stacji uzdatniania w domu a z drugiej aby była możliwość podlewania wprost ogrodu. W domu przy stacji uzdatniania ma być naczynie przeponowe, NIE w studni. Fachowiec twierdzi, że to będzie lipa. Nie umie uzasadnić. Jak dla mnie Naczynie przeponowe w domu "pilnuje ciśnienia" w całej instalacji, ale może czegoś nie wiem.

Moje pytanie do forumowiczów: Czy odprowadzenie wody ze studni do podlewania ogrodu może być przed naczyniem przeponowym? Jeśli nie to czy ktoś mógłby to wyjaśnić?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...