Skocz do zawartości

slużebność gruntowa drogi


Recommended Posts

witam wszystkich forumowiczów mam problem z sąsiadem, który zepsuł moją nawierzchnię drogi dojazdowej do posesji, do której jest  ustanowiona służebność gruntowa wpisana do ksiąg wieczystych. Sąsiad, który jest właścicielem działki usunął moje płytki betonowe , które ja położyłam na swój koszt i zobowiązał się,że położy kamień podjazdowy. Płytki chciał odkupić, ale dałam mu za darmo, ponieważ powiedział, że położy kamień, więc uważałam, że to będzie wymiana nawierzchni na równorzędną, a wartość płytek betonowych pokryje wartość kamienia na cały wjazd a nie tylko na koła, bo w tym zakresie wykonuję służebność, ,że tylko przejeżdżam prosto. Sąsiad jednak nie wywiązał się z deklaracji i po położeniu gruzu stwierdził, że to już jest kamień i że to jest lepiej niż było. Nie zgadzam się z tym, płytek mi nie zwrócił, chociaż po interwencji w tej sprawie mówił, że zwróci. Teraz powołuje się na prawo własności, że to co jest na jego gruncie należy do niego.

Czuję się oszukana, bo teraz nie mam ani płytek, ani kamienia, ani pieniędzy za płytki utwardzenie to jest gruz pomieszany z ziemią. Co mogę zrobić w tej sprawie z prawnego punktu widzenia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Link do komentarza

Proszę napisać pismo do sąsiada,, w którym opisze Pani przebieg wypadków i sprecyzuje swoje żądania (np. przywrócenie drogi do stanu poprzedniego albo zwrot przejętych materiałów). Proszę oznaczyć w piśmie realny termin na ustosunkowanie się do żądań. Pismo proszę wysłać do sąsiada za potwierdzeniem odbioru. Jeżeli sąsiad nie zareaguje, to trzeba będzie zwrócić się do sądu. Ale będzie Pani miała dowód, że próbowała Pani polubownie rozwiązać problem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...