Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odkurzacz centralny w użytkowanym domu


Recommended Posts

Dzień dobry, 

To zależy od zakresu remontu. Jeśli tylko odświeżenie związane z malowanie ścian, to trzeba szukać kompromisów w prowadzeniu rur instalacyjnych odkurzacza centralnego. Jeśli dom piętrowy, to najwygodniej, gdy mamy z garażu dostęp do szachtu instalacyjnego, z którego możemy poprowadzić pion na piętro. W typowych domach o powierzchni 130-150 m2 wystarczy 1 gniazdo na kondygnacji, więc nie będzie kłopotów z rozprowadzeniem poziomej instalacji pod podłogami jeśli pion będzie w miarę centralnej części domu.  Dobrym pomysłem jest ukrycie pionu w zabudowach wnękowych. W takim przypadku pionu takiego nie trzeba nawet zabudowywać G-K. 

Przy remontach związanych z naprawą elewacji, instalację można zamontować po zew. stronach ścian, oplatając niejako budynek.

 

Jeśli dom jest parterowy z garażem, można spróbować zamontować instalacje chowanego węża Flexin na ścianach lub pod sufitem garażu, a gniazdo ssawne wyprowadzić przez ścianę garażu do części mieszkalnej. Wąż chowany w gnieździe Flexin może pomieścić nawet 18 m węża, więc nie powinno być problemu z dostępem do najdalszego zakamarku domu z tego jednego gniazda. Wąż chowany, nawet długi, nie jest kłopotliwy w użytkowaniu, gdyż w systemie Flexin można go wyciągnąć na dowolną długość, a system działa tak, że wąż chowa się po sprzątaniu automatycznie. Nawet w nierozległych domach piętrowych z takiego gniazda, przy zasięgu 18 m, można posprzątać górną kondygnację. Paradoksalnie montaż systemu Flexin jest najmniej inwazyjnym systemem, jeśli będzie zaprojektowany jako połączenie instalacji w garażu i gniazda ssawnego w pomieszczeniu mieszkalnym.

 

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...