Skocz do zawartości

Dom z fotowoltaiką i pompą ciepła - zestaw idealny!


Recommended Posts

Chociaż podczas budowy parterowego domu Karolina i Paweł założyli instalację z kotłem na gaz z sieci, to już rok później zmienili źródło ciepła i główne urządzenie w systemie grzewczym. Wraz z montażem ogniw fotowoltaicznych, kupili mocną powietrzną pompę ciepła. Dzięki temu opłaty za prąd i ogrzewanie bardzo się zmniejszyły.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/98667-dom-z-fotowoltaika-i-pompa-ciepla-zestaw-idealny

Link do komentarza

Opinia zadowolonego klienta jest najlepsza rekomendacją dla takiego rozwiązania i produktu (ów). Ważny jest pomysł i korzyści. Powtarzam to do znudzenia...ale...to kiedyś będzie "chleb powszedni".

 

9 minut temu, Gość Michał napisał:

Świetny artykuł. Ja mam w domu pompę ciepła polskiej firmy Defro. Na razie sprawuje się wyśmienicie. Mam nadzieję ze tak zostanie. Podobno ich żywotność to nawet 15 lat i więcej

Ile jeszcze lat Ci zostało, żeby to potwierdzić ? :)

Link do komentarza
20 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Opinia zadowolonego klienta jest najlepsza rekomendacją dla takiego rozwiązania i produktu (ów). Ważny jest pomysł i korzyści. Powtarzam to do znudzenia...ale...to kiedyś będzie "chleb powszedni".

 

Gdyby tylko można byłoby inwestować z taką pewnością stałości założeń ekonomicznych jak w Ameryce...

A tu nie wiadomo, czy jutro człowiek nie obudzi się z ręką w nocniku. Że wydał krocie na wiatr.

Link do komentarza
Dnia 29.10.2021 o 11:15, retrofood napisał:

 

Gdyby tylko można byłoby inwestować z taką pewnością stałości założeń ekonomicznych jak w Ameryce...

A tu nie wiadomo, czy jutro człowiek nie obudzi się z ręką w nocniku. Że wydał krocie na wiatr.

Coś w tym jest, ciągłe zmiany w programach i niepewność co do cen nośników energii.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...