Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
ELUSZKA

WZIZT na lokal rozrywkowo-usługowy

Recommended Posts

Złożyliśmy z mężem wniosek o wydanie WZiZT na działki, którymi jesteśmy właścicielami. Sprawa ciągnie się już dość długi okres czasu i pojawiają się coraz nowe problemy. Pierwszy to dojazd. W związku z brakiem nowego planu zagospodarowania drogi dojazdowe do tych działek już nie są drogami. Wydzierżawiliśmy od gminy i od Zarządu Dróg Miejskich działki właśnie pod dojazd, ale okazuje się że UM to nie wystarczy i zaczynają rządać coraz nowych dokumentów. Dają nam na to 7 dni co oczywiście jest nie realne. Drugi problem to dobre sąsiedztwo. Działki nie są otoczone zabudowaniami więc w każdej chwili urzędnicy mogą nam wydać decyzję odmowną z powodu braku dobrego sąsiedztwa. Nie wiem jak podejść do tematu, ponieważ tak naprawdę dojazd do działek ma obowiązek zapewnić gmina. Natomiast my z mężem próbujemy na własną rękę załatwić ten problem. Już trzykrotnie uzupełnialiśmy wniosek o nowe dokumenty,których od nas rządają i za każdym razem jak już uzupełnimy wniosek to wymyślają nowy problem do rozwiązania, a czas leci. Miasto ma przygotowane studium do planu zagospodarowania i lokal jaki chcemy tam wybudować jest zgodny z tym studium. Ma tam powstać kręgielnia z kawiarnią i salą gier. Oczywiste jest więc, że nie znajdziemy działki, która spełnia dobre sąsiedztwo, bo przecież nikt nie wybuduje dwóch kręgielni obok siebie!!! Równocześnie z wnioskiem o WZiZt złożyliśmy wniosek o sporządzenie Planu Zagospodarowania Terenu. Chcemy jednak jak najprędzej uzyskać odpowiedź czy możemy tam budować czy nie? i nie wiwmy jak podejść do zagadnienia. Czy jest sens uzupełniać dokumenty, których od nas rządają. Czy może któś udzieliłby mi jakichś wskazuwek jak rozmawiać z urzędnikami, żeby mieć w końcu jakieś konkrety i albo się odwoływać, albo czekać na Plan zagospodarowania. POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Będę wykonywał fundament garażu na glinie w związku z czym mam parę pytań.  1. Ława będzie wykonywana w wykopie, czyli bez szalunku deskowego. Wykop ma 100 cm głębokości, po zdjęciu ok 20-30 cm humusu, więc po zasypaniu fundamentów spód ławy będzie znajdować się na głębokości ok 120-130 cm czyli poniżej strefy przemarzania. Czy w związku z tym że wykop jest w prawie czystej glinie mam się przejmować zamarzaniem gliny na zimę? W tym roku zdążymy tylko zalać ławe a dopiero na wiosnę układać bloczki. Czy po wylaniu ławy i związaniu zabezpieczyć to i zasypać ziemia na okres zimy?    2. Czy w przypadku gliny stosować jakieś folie na dno lub same boki? Kierbud uważa że stosowanie folii budowlanej jako izolacja jest na krótka metę bo i tak może zostać przerwana, uszkodzona i że lepiej zamówic beton wodoodporny w betoniarni. Z kolei znajomy, który też się buduję mówi że majtsry zaproponowali mu by na gliniastych podłożach pod folie dać jeszcze podsypke piaskowa gdyż (jeśli dobrze zrozumiałem) piasek ma być poduszką dla ewentualnego zwiększania objętościowo gliny w sytuacji gdy zamarznie. Lub może chodziło o to że gdy jest folia to ewentualna woda która dostanie się pomiędzy folie a ławe mogła wsiąknąć do piasku? Nie pamiętam dokładnie. Więc może folie dać tylko na boki, lub wyłożyć boki folią fundamentowa a później zawinąć na wierzch pod bloczków?    3. Koparkowy wykopał dół na szerokość 45cm gdyż miał taką łyche, więc moje ławy będą mieć wymiary 40cm wysokie i 45 szerokie. Strzemiona dla takiej ławy robić na 25x25cm? Na ławie ściana fundamentową będzie z bloczka szerokości 25cm.   4. Czy pod belkę zbrojeniowa stosować dodatkową kratownice jak miałem w ławach piwnicy (szerszą od belki)? Czy to się robi tylko dla większych obciążeń (3 kondygnacji?). W moim projekcie nie ma rysunku zbrojenia ławy garażu. 
  • Polecam sklep  https://aquawita.pl posiadaja dzbanki dafi ;)
  • Gość Mam sposób
   Problem mam tylko w łazience po gorącej kąpieli, gdy para wodna osadza się wszędzie, na płytkach i na oknie dachowym. O ile płytki, to nie problem, bo zanim woda ścieknie to zdąży odparować, o tyle z okna woda kapie... Normalnie okno wcale nie paruje. Jak dla mnie, jedyny sposób, to zainstalowanie dodatkowego wentylatora powietrza na okno, by poprawić cyrkulację. Eksperymentalnie użyłem wentylatora domowego i to całkowicie załatwia sprawę. Muszę tylko dobrać montowany na ścianie - wnęce okiennej + sterowanie z czujnikiem ruchu i wilgotności.
  • No niestety tak jest. Nie bez kozery w nowych budynkach daje się coraz więcej ocieplenia, dąży do pasywności budynku itd. W zimie jak ściany są odczuwalnie zimne to faktycznie może to wpływać na temperaturę wewnątrz budynku no i oczywiście  komfort mieszkańców  
  • Tutaj nie da się generalizować, bo taka inwestycja nie jest czarna albo biała. Wszystko zależy od zakresu termomodernizacji, od szczelności budynku itd itd  Wstawienie pompy ciepła do starego budynku w którym hula wiatr i jest nieocieplony chyba nikomu nie będzie się opłacało
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...