Skocz do zawartości

Służebność drogi


amciek

Recommended Posts

Witam .

 

 Chcemy się budować mamy działkę która została wydzielona x lat temu z jednej dużej na której stoi dom . Działka na której chcemy się budować jest z tyłu ktoś kiedyś wyznaczył niby 4 m które miały wystarczyć na dojazd tylko nie uwzględnił słupa energetycznego  i teraz jest problem bo brakuje minimalnych  3m ( przynajmniej tak twierdzi architek u którego byliśmy )  .Działka jest przed przepisaniem  ui notariusza . Po kilku próbach u geodetów ( zawaleni pracą... ) jeden polecił by u notariusza skorzystać ze służebności i wyznaczyć od z tej zabudowanej dziaki granice 2 m na własny użytek czy takie coś wgl przejdzie ? 

 

6436346.jpg

Link do komentarza
10 godzin temu, vlad1431 napisał:

Ale na co te dwa metry? Na poszerzenie drogi? Żeby ominąć słup? I do czego ma być ta służebność? Droga i działka są wasze? Czy tylko działka?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Tak obie sa aktualnie na mamę , chcemy zrobić darowiznę tej z tyłu .  Tak te 2 m wzdłuż  granicy żeby było pod dojazd do nieruchomości, fizycznie tam nie ma drogi. Ale z tego co zrozumiałem architekt w zagospodarowaniu musi ja wyznaczyć . Region długołęka k. Wrocławia 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...