Skocz do zawartości

Dopłaty do pompy ciepła


Recommended Posts

Cytat

Czy można ubiegać się o jakieś dofinansowanie ulgę lub coś w tym stylu przy instalacji pompy ciepła??Podobno jako inwestycja ekologiczna jest to możliwe .Jestem inwestorem indywidualnym



Tak, jest to możliwe, aczkolwiek Ty jako indywidaualny inwestor masz pewnie małe szanse. Jest taki Eko Fundusz, który w ramach ochrony powietrza daje dofinansowanie np. na pompy ciepła, ale moim zdaniem Twoja pompa ciepła to za mała inwestycja...choć może warto poczytać i spróbować coś załatwić- powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

U mnie w gminie obiecują dopłatę do solarów w ramach funduszy ekologicznych - zobaczymy czy coś z tego będzie



Dotacje do pomp ciepła powoli pojawiają się w poszczególnych miastach. Na razie obdzwoniłem głównie Śląsk:

- Bielsko-Biała max 3500 zł zgłoszenia trwają do września w UM w Bielsku, można też starać się o 3000 zł za montaż oczyszczalni ścieków.
- Sosnowiec - max 2500 zł - zgłoszenia trwają do czerwca.
- Mikołów - max. 2500 zł - zgłoszenia do wyczerpania dotacji
- Katowice mają 6000 zł - wnioski należy składać rok przed planowanym montażem pompy ciepła.
- Cieszyn - 3500 zł + dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków w części Cieszyna.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Pomagamy coś takiego uzyskać w BOŚ Banku.
Dotacja, a raczej preferencyjny kredyt, jest zależna od województwa.
Jak trzeba coś wytłumaczyć, proszę o kontakt.

Bartek

Kom: 666 461 196
bartur.dolphin@wp.pl



My też pomagamy, zresztą załatwienie kredytu w BOŚ nie jest jakimś wyzwaniem icon_wink.gif. Należy wypełnić tylko harmonogram rzeczowo-finansowy. icon_wink.gif Warunki kredytów w BOŚ są uzależnione od województwa. Np. na Śląsku to 3% oproc. w skali roku i 1% prowizji, kredytowanie max 7 lat.

Dla firm mogę polecić Regionalny Fundusz Ekorozwoju w Bielsku-Białej, z którym współpracujemy. Oni załatwiają dotacje i kredyty preferencyjne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...