Skocz do zawartości

Panele laminowane i winylowe - porównujemy właściwości


Recommended Posts

Wykańczanie domu to dość mozolny i kosztowny proces. Zwykle zaczyna się od ułożenia posadzki. Dawniej najpopularniejszy był parkiet lub deski. Obecnie modne są panele laminowane i winylowe, które w przeciwieństwie do drewna można położyć samodzielnie, w dodatku bardzo szybko i zaraz potem użytkować wnętrza. Ponadto są one tańsze od naturalnego surowca.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/98247-panele-laminowane-i-winylowe-porownujemy-wlasciwosci

Link do komentarza
8 minut temu, Gość dela napisał:

Według mnie panele laminowane lepiej się prezentują, zwłaszcza te ze strukturalnym wykończeniem.

 

Czy ja wiem? Widziałam panele winylowe (grafitowa imitacja drewna ze strukturą)  "na żywo" w łazience - całkiem spoko się prezentowały :)

Zaletę mają taką, że położone zostały na płytki bez konieczności kucia ... szybki remont :)

Link do komentarza
20 godzin temu, Gość Olek napisał:

Do łazienki nie nadają się żadne panele. Co najwyżej kafelki drewno podobne.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Widziałem już w kilku łazienkach panele i podłogę z drewna egzotycznego. Widziałem tez panele w kuchni, w której non-stop ktoś coś rozleje, łazi w butach (nawet zaśnieżonych) i nic się nie dzieje. Podłoga jest też regularnie zmywana mokrym mopem. Żałuję, że nie zapytałem o markę i nazwę paneli.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...