Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Recommended Posts

Wszelkie kalkulacje i wyliczenia radzę na razie zostawić w spokoju. Bo dzisiaj mogą być prawdziwe, ale tylko do jutra. Przy tej inflacji, niepewności na rynkach i skokowych wzrostach cen, to jest już wróżenie, a nie wyliczanie. 

życie tez jest założeniem ale trzeba jakoś planować. dzis fakty sa takie, że prąd jest już drogi i trudno by znacznie wzrósł. za to gaz był wstrzymywamy i ceny będa uwalnianie. nie mówiąc już o ekogroszku. 5 ton po 1200 = 6 tysiaków. nie ma opcji, by w takim klimacie nie rosła popularność pomp ciepła
7 godzin temu, Gość Marek napisał:

życie tez jest założeniem ale trzeba jakoś planować. dzis fakty sa takie, że prąd jest już drogi i trudno by znacznie wzrósł. za to gaz był wstrzymywamy i ceny będa uwalnianie. nie mówiąc już o ekogroszku. 5 ton po 1200 = 6 tysiaków. nie ma opcji, by w takim klimacie nie rosła popularność pomp ciepła

Dobrze, niech rośnie, ale pompę ciepła też trzeba napędzać. Jak kazdą pompę. A to od jutra nie wiadomo ile będzie kosztowało.

• 4 tygodnie temu...
Gość Czytalnik
Informacje dla sceptyków: Mam pompę ciepła gruntową. Całkowite roczne zużycie prądu 4,07MWh. Tj. ogrzewanie domu, ciepłej wody i przyrządzanie posiłków (płyta indukcyjna, podwójny piekarnik) w tym zużycie energii na pranie, suszenie, lodówka i światło. Mam również panele fotowoltaiczne ok 7kW. Stałe opłaty co 2 miesiące ok. 70zł dla operatora energii elektrycznej. W lutym zapłaciłem dodatkowo 200zł za wyższe zużycie energii niż wyeksportowałem. Sama pompa zależy od warunków na dworze zużywa dziennie od 4..15kWh. Sami oceńcie czy Wam się to kalkuluje? Wszystko się zmienia, jak nie będzie mnie stać aby zapłacić za prąd wrócę do kominka. Obecnie jest OK.
  • 2 tygodnie temu...

Niestety zapowiedziane pidwyzki 17% rocznie przez najblizsze 10 lat nie prognozuja dobrze dla pomp ciepla, jedynie z fotowoltaika jest sens inwestowac.., ale znow koszt idzie w gore

Czytam, ze 4MWh wystarczaja na cale gospodarstwo w pompa, a ja dla 5 osobowej rodziny oplacam co roku 6MWh , przy ogrzewaniu na holzgas (lacznie z cwu) .. wnioskow nie moge polaczyc z kolegi wypowiedzia. Zastanawiam sie nad pompa, ale nie chce wydac PLN i sie rozczarowac..

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...