Skocz do zawarto艣ci
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawd藕 punkty

Raporty dotycz膮ce nieruchomo艣ci 馃敟

Recommended Posts

Hej聽馃檪 Buduj臋 w艂a艣nie aplikacj臋, kt贸ra my艣l臋, 偶e mog艂aby Was zainteresowa膰.

To aplikacja do przeszukiwania informacji o okolicy, wybranej nieruchomo艣ci czy miejscowo艣ci. W skr贸cie, mogliby艣cie poda膰 adres/miejscowo艣膰, a otrzymaliby艣cie w zamian czytelny raport z informacjami na temat tego, jakie obiekty znajduj膮 si臋 w okolicy, jak daleko jest do wi臋kszej gminy, czy s膮 parki/zbiorniki wodne w okolicy, a tak偶e baz臋 rozpoczynanch bud贸w, wska藕niki zanieczyszczenia powietrza itp.聽

I w drug膮 stron臋 - wybieraj膮c interesuj膮ce Was kryteria, mogliby艣cie otrzyma膰 miejscowo艣ci, tereny spe艂niaj膮ce je.

By艂oby co艣 takiego dla Was interesuj膮ce?

image.thumb.png.6b27dfe96577b97be1d2779009b784b9.png

Utw贸rz konto lub zaloguj si臋, aby skomentowa膰

Musisz by膰 u偶ytkownikiem, aby doda膰 komentarz

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest 艂atwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Masz ju偶 konto? Zaloguj si臋.

Zaloguj si臋
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Tw贸j e-mail

• Najnowsze posty

• Od kilku lat sukcesywnie zmieniaj膮 si臋 przepisy budowlane dotycz膮ce wsp贸艂czynnika przenikania ciep艂a, zaostrzaj膮c normy obejmuj膮ce izolacyjno艣膰 przegr贸d. Ostatnia zmiana mia艂a miejsce w styczniu 2021 roku. Dlatego wybieraj膮c odpowiedni materia艂 do ocieplenia, trzeba mie膰 pewno艣膰, 偶e zagwarantuje on nam uzyskanie zgodnego z norm膮 wsp贸艂czynnika przenikania ciep艂a - obecnie nie wi臋kszego ni偶聽Uc = 0,15 W/(m2 脳 K). Pe艂na tre艣膰 artyku艂u pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/puls-branzy/52505-kalkulator-welny-online-oblicz-ile-materialu-potrzebujesz
    • Ja mam du偶y gara偶 dwustanowiskowy w bryle budynku, a w zasadzie to przyklejony do budynku - i to by艂a bardzo dobra decyzja. Tak samo jak piwnica, ale to inny temat Mam sporo r贸偶nych znajomych - ci z domami bez podpiwniczenia i i gara偶em (jednostanowiskowym, bo tak jest najcz臋艣ciej) - auta zostawiaj膮 na zewn膮trz budynku, a gara偶 pe艂ni funkcje magazynowe.聽 聽 Sprawa podatkowa te偶 ma znaczenie....Dom mam energooszcz臋dny, nie widz臋 tutaj 偶adnych wad z tego tytu艂u, 艣ciana gara偶/dom jest dodatkowo ocieplona. Spalin ani paliwa nie czuj臋 (mo偶e to dlatego, 偶e jest wentylacja, a drzwi szczelne?) - a wjechanie do gara偶u samochodem i przej艣cie do domu jest bardzo wygodne.聽
    • Pewnie, ze tak. Ale w artykule wspomniana Pani nie daje 偶adnego argumentu podwa偶aj膮cego moj膮 tez臋. Dlatego jestem pewien, 偶e jej chodzi wy艂膮cznie o pantofelki, bez liczenia si臋 z kosztami czy innymi potrzebami. Na 100%. 聽 聽 Nie zgadzam si臋. Pomieszczenia typu "drobny warsztat" te偶 potrzebuj膮 ogrzewania i doj艣cia do nich bez zak艂adania p艂aszcza i brania parasola. wi臋c usytuowanie ich na ko艅cu dzia艂ki jest niecelowe. Natomiast koszty oddzielnego budynku... Pani Redaktor, na pewno Pani dobrze liczy? Mam w膮tpliwo艣ci. I prosz臋 uwzgl臋dni膰, 偶e ani fundamenty, ani 艣ciany gara偶u oddzielnego nie musz膮 mie膰 wytrzyma艂o艣ci dodatkowo uwzgl臋dniaj膮cych dwie kondygnacje na g贸rze (a co, jedno pi臋terko teraz, a drugie postawi syn albo zi臋膰) O reszcie wymog贸w dla element贸w obiektu typu strop, docieplenie, inne, zmilcz臋. Bo nawet daszek na gara偶u b臋dzie inny ni偶 dach na domu. Czyli nie te wymogi i nie te koszty. Prosz臋 sprawdzi膰 w praktyce. 聽 聽 PS. Generalna zasada jest taka: Droga ziemia - dom w gor臋. Tania dzia艂ka - po choler臋 budowa膰 w gor臋, to drogo w wykonawstwie i w eksploatacji. Lepiej budowa膰 szerzej i nisko.
    • Go艣膰 Czytelnik
      O czym m贸wi ten artyku艂? "Koszt takiej rolety to 160 z艂". Ale za co? Podejrzewam 偶e za m2 ale przyda艂oby si臋 to sprecyzowa膰 a nie liczy膰 na domys艂y czytelnik贸w. To tak jakby napisa膰 napisa膰 偶e mieszkanie mo偶na kupi膰 za 8000 z艂.
    • Oba produkty s膮 bardzo podobne. Wysoki brodzik z siedziskiem ma sporo zalet, ale je艣li w 艂azience jest miejsce to zdecydowanie lepiej kupi膰 wersj臋 90 x 90 cm. Ten 80 x 80 cm nie b臋dzie komfortowy w u偶ytkowaniu, zw艂aszcza je艣li ma s艂u偶y膰 te偶 do mycia ma艂ych dzieci. Wi臋ksza kabina i szersze wej艣cie b臋dzie wygodniejsze r贸wnie偶 dla doros艂ych.
  • Popularne tematy

• Utw贸rz nowe...