Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

W jakie moduły warto zainwestować by nie przeinwestować? Jakie systemy wsparcia warto mieć dodatkowo tak dla własnego bezpieczeństwa? Które warto dokupić ekstra by instalacja za szybko nie straciła swoich mocy produkcyjnych, bo zakładam że posłuży ze 20-30- lat?
A na jakim poziomie uzysku taka instalacja działa jesienią i zimą? Będę wdzięczy za informacje.

Dnia 30.09.2021 o 18:16, rowitak napisał:

W jakie moduły warto zainwestować by nie przeinwestować? Jakie systemy wsparcia warto mieć dodatkowo tak dla własnego bezpieczeństwa? Które warto dokupić ekstra by instalacja za szybko nie straciła swoich mocy produkcyjnych, bo zakładam że posłuży ze 20-30- lat?
A na jakim poziomie uzysku taka instalacja działa jesienią i zimą? Będę wdzięczy za informacje.

Proponuję inwestycję wyłącznie w moduły monokrystaliczne, które wykazują wyższą sprawność i dłuższą efektywność. Są bardziej żywotne od polikrystalicznych. Też takie posiadam. Po dość szczegółowym jak na moje oko audycie energetycznym  elektrownie z modułów mono zaprojektowała mi firma Synergio. Zastosowaliśmy dodatkowo technologię PERC zwiększającą sprawność modułów. Mam jeszcze technologia MONO PERC i dzięki niej moje panele będą się degradować wolniej, znaczy się ich moc. Dołożyli jeszcze opcję MTW, która  wyklucza straty z powodu zaciemnienia i rezystancji szeregowej. Myślę, ze te trzy opcje dadzą mi spokój i pewność, ze moja instalacja będzie pracować sprawnie przez wiele lat. Odpowiadając na drugie pytanie taka instalacja działa zawsze. Nawet jesienią i zimą w dni słoneczne. Wiadomo nie wytworzy jednak tyle samo energii co latem i wiosną ale połowę dziennego zapotrzebowania zawsze uzyskam. Ale wiadomo produkcja letnia zbilansuje mi te potrzeby i będę miał darmowy prąd przez cały rok. A w obliczy nieuchronny jak mawia Sasin i corocznych podwyżek prądu produkowanego z węgla to bardzo optymistyczna przyszłość.

• 4 tygodnie temu...
Dnia 30.09.2021 o 18:16, rowitak napisał:

Dopiero co napisałeś, że masz instalację już 15 miesięcy. I hula jak wiatr jesienią.

Więc zdecyduj się co jest prawdą, a co łżesz jak pies.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...