Skocz do zawartości

Sterowanie ogrzewaniem


Halunnn

Recommended Posts

Witam mam kocioł gazowy, bojler w dwoma wezownicami i chce podłączyć z kominek z płaszczem wodnym. Na necie jest dużo schematów jak połączyć rury ale nie ma jakie i jak zainstalować sterowanie tym. A mianowicie interesuje mnie gdy gaz zasila bojler i nagle zacznę grzać kominkiem to automatycznie wyłącza się kocioł gazowy a zasilanie idzie z kominka. Potrzebny mi jakiś prosty schemat jak połączyć pompy i jak ma wyglądać tym sterowanie jakie i gdzie termostaty i jaki główny komputer sterujący.

Link do komentarza

Jeżeli masz wątpliwości jakie rury, to nie masz o tym w ogóle zielonego pojęcia i nie jest tak, że każdy domorosły złota rączka zbuduje taką instalację tak, że w ogóle to zadziała, a o tym czy będzie działać tak jak chcesz, trzeba 10 lat doświadczenia w temacie, by podjąć się zbudowania takiej instalacji. Możesz to wszystko na zwykłych peksach połączyć, możesz na miedzi, schematy już poznałeś, pokaż jakiś, to może ktoś się wypowie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
15 minut temu, Halunnn napisał:

Raczej nic nowego nie napisałeś jak bym nie potrzebował porady fachowca to bym tu nie pisał 🤦🏻‍♂️

 

I uważasz, ze fachowiec weźmie projekt z księżyca i Ci wręczy? Lekarz też wykonuje operacje na forum?

Bez kompletu danych żaden projekt nie powstanie. A Ty na razie rzuciłeś jedynie hasło. Danych do projektu nie ma żadnych. 

Link do komentarza

Rury wiem jak połączyć bo jest dużo schematów na necie jak to podłączyć mnie interesuje tylko jak sterowanie podłączyć jak mi ktoś schemat zaprojektuje do momentu wyjść rur na grzejniki i wodę użytkową. Rury i grzejniki mam już porobione mnie interesuje podłączenie w kotłowni 

2 minuty temu, retrofood napisał:

 

I uważasz, ze fachowiec weźmie projekt z księżyca i Ci wręczy? Lekarz też wykonuje operacje na forum?

Bez kompletu danych żaden projekt nie powstanie. A Ty na razie rzuciłeś jedynie hasło. Danych do projektu nie ma żadnych. 

U mnie już cała instalacja jest na PEX zrobiona wszystko działa i jest zasilane kotłem gazowym tylko a teraz chcę w tą instalacje podpiąć bojler z dwiema wezownicami plus kominek.

Link do komentarza

Czujnikami trzeba też sterować. W większości nowoczesnych kotłów tego typu sterowanie jest. Tzn za pomocą sterowników typu Open Therm. Tylko w każdym z tych kotłów występuje modulacja i ona głównie odpowiada za moc w danej chwili kotła. A w kominku jak chcesz to zrobić? Nad płomieniem w kominku raczej ciężko będzie zapanować. A czy w danej chwili działa piec czy kominek, to jest akurat najprostsze w tym schemacie. Wszystko jest na jednym obiegu. Wygasza się kominek, spada temperatura w obiegu, załącza się kocioł gazowy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka





Link do komentarza

Nie ma żadnego sterowania tylko włącz wyłącz i drugi żeby albo wodę pod ciepłą grzał albo wodę razem z grzejnikami to tyle i dlatego nie wiem jak on miałby się włączać jak go podwójne pod bojler. Pompę pięć ma wbudowaną. Chciałbym takie sterowanie żebym sobie mógł na wyświetlaczu ustawiać strefy czasowe. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...