Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dnia 29.09.2021 o 20:10, podczytywacz napisał:

Płyty są barwione w masie, czy tylko "zamalowane" powierzchniowo?

Plyty kupione w kolorze grafitowym były oryginalnie

Dnia 29.09.2021 o 18:48, vlad1431 napisał:

Obawiam się że poza jakimś impregnatem nic nie pomoże. Tam już zaszły reakcje chemiczne, płyta się odbarwiła.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

A czy są jakieś farby do takich betonowych płyt które by mi nie poniszczył tych płyt że względu na mróz ? ( Żeby się nie pokruszyły )

Link do komentarza
2 godziny temu, Djkris18 napisał:

Plyty kupione w kolorze grafitowym były oryginalnie

Owszem, mogą być oryginalnie grafitowe, ale są różne technologie barwienia takich wyrobów... jeśli są barwione w masie, to będzie możliwe zadrapanie/zeszlifowanie tej plamy z betonu, nawet na, np 2 mm głębokości i nie powinno być znaczącej różnicy w kolorze...

Przy barwieniu powierzchniowym - w grę wchodzi tylko malowanie... problemem będzie dóbr odcienia...

O farbę dopytaj w wytwórni, albo w magazynie, handlującym płytami.

Link do komentarza

Impregnat, to nie farba.
Impregnacja - nasycanie materiałów (drewna, płótna, papieru, betonu, tynku, skóry itp.) roztworami żywic, rozpuszczonego wosku i innymi substancjami chemicznymi. Proces ma wzmocnić i zabezpieczyć podłoże lub materiał przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, owadów, ognia itp. Impregnacja stosowana jest w pracach konserwatorskich (obrazy, malowidła ścienne, elementy architektoniczne itp.), przy budowaniu nowych obiektów (zabezpieczanie stosowanego drewna, uszczelnianie posadzek, zmniejszenie lub wyeliminowanie zjawiska pylenia betonu itp.), w przemyśle włókienniczym - impregnacja tkanin w celu eliminacji gniecenia się ich, nadanie nieprzemakalności; impregnacja papieru (tkaniny) jest wykorzystywana jako jeden z etapów uzyskania laminatu, późniejszej płytki obwodów drukowanych pokrytej miedzią itd

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...