Skocz do zawartości

Darowizna ziemi rolnej a budowa


Recommended Posts

Witam,

Będę wdzięczna za odpowiedź lub pomocne sugestie. Teściowa chciałaby przekazać mi i mężowi kawałek ziemi, na której chcielibyśmy się pobudować. Są to grunty rolne, nie działka budowlana. Mąż jest rolnikiem posiada ziemię w dzierżawie. Jak wyglądają kwestie formalne? Czy teściowa może przekazać ziemię darowizną? czy musi odbyć się to w formie aktu notarialnego ? wiem, że mąż jako syn jest w grupie 0 i nie musiałby płacić podatku. A jak wygląda, jakby miało zostać przepisane na mnie i męża? Czy orientuje się ktoś jak wygląda kwestia budowy, czy istnieje możliwość budowy bez zmiany przeznaczenia tych gruntów i odrolniania działki jeśli mąż jest rolnikiem? Czy jest to konieczne, a może lepiej jakby to teściowa odrolniła i przekazała dalej już jako działkę budowlaną? dodam, że do działki dochodzi droga prywatna, która ma zostać przekazana na własność gminie, a działka mialaby wspólną granicę z działką teściowej, która jest zabudowana i ma warunki zabudowy. Po przeciwnej stronie drogi również stoi juz domek mieszkalny.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...