Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Izolacja w domu szkieletowym


Recommended Posts

Witam, czy w ścianie  domu szkieletowego pomiędzy wełną a wiatroizolacją powinna być zamontowana płyta konstrukcyjna (np OSB)? przy założeniu w projekcie, że wiatroizolację od poziomej elewacji z deski oddziela łata dystansowa tworząca szczelinę wentylacyjną. Projektant twierdzi, że to jest zbędna instalacja generująca koszty dlatego proszę znawców tematu o argumenty za lub przeciw.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli poszycie pomiędzy zewnętrzną warstwą wełny a wiatroizolacją. Na większości przekrojów, prezentowanych przez fachowców,  poszycie występuje. Jeżeli dobrze rozumiem, oprócz funkcji dodatkowego ocieplenia nie ma to innego istotnego znaczenia?    

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jaki ma tam być układ warstw. Ale z całą pewnością nie może być tak, że od zewnątrz na wełnie mamy płytę drewnopochodną, bez zrobienia szczeliny pomiędzy płytą i wełną. Bo płyta stawia bardzo duży opór przenikaniu (dyfuzji) pary wodnej. Najczęściej robi się taką płytę  od zewnętrznej strony, bo usztywnia ona konstrukcję. Ale wtedy pomiędzy płytą i wełną powinna być szczelina wentylacyjna.

Pod pewnymi warunkami płyty można w ogóle nie dawać, jeśli całość będzie wystarczająco sztywna. Wtedy na wełnie mamy paroprzepuszczalną folię (wiatroizolację) cienki ruszt dystansowy z pionowych listew, żeby uzyskać szczelinę wentylacyjną, a na tym elewacje z desek.

Tak przy okazji to układanie wiatroizoacji na szczelnej przecież płycie drewnopochodnej nie ma sensu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...