Skocz do zawartości

Remont domu 30 metrów od torów kolejnowych


Recommended Posts

Witajcie,

 

Potrzebuje porady jakich materiałów użyć do remontu i zamieszkania w domu z lat 60 oddalonego o 30 metrów od torów kolejowych. Pociagi towarowe 2 w ciagu godziny.

 

Dom jest w tym momencie komplenie do remontu tzn wymiana dachu, okien, ocieplenie plus wymiana podłóg.

 

Czy według was zastosowanie technologii takich jest najlpeszym pomysłem, bardzo prosze o poradę.

 

Okna dzwiekoszczelne db na poziomie 40-50 db

Ocieplenie steropian 8 cm akustustyczny  plus struktura

od wewnątrz na sciane mata akustyczna plus sciana z karton gipsu ( na stelażu)

na podlogę panele plus mata austyczna tłumiąca odłogosy na pozimie 18 db

Drzwi akustyczne 

 

Czekam na urządzenie do pomiaru hałasu wiec ciezko ocenic ile jest w srodku domu natomiast jest dosyc glosno ( okna nieszczelne, drzwi stare drewniane)

 

Czy mozna cos dodatkowo zastosować aby ograniczyć hałas.

 

Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi

 

 

Link do komentarza
11 minut temu, Piotrr87 napisał:

 Czy mozna cos dodatkowo zastosować aby ograniczyć hałas.

 

 

Nie przesadzaj. Trzeba by przenieść dom o co najmniej 100 metrów. Bo hałas może i ograniczysz, ale drgań podłoża już nie. Dlatego lepiej będzie przyzwyczajać się. Uszy szybko przywykną i jeśli przestaniesz się irytować, to szybko o pociągach zapomnisz.

Link do komentarza

Dokładnie tak jak pisze retro. 

Mieszkałem 17 lat w domu oddalonym od torów o ok. 40-50 m. Sypialnie miałem stroną na tory. Dodatkowo kilkadziesiąt metrów dalej był niestrzeżony przejazd więc "gwizdek" lokomotywy był głośny. 
Przyzwyczajanie się trwało może kilka tygodni. Po tym czasie nie budziłem się nawet na gwizd o 4 rano.
Gdy zrobisz okna dźwiękoszczelne i w miarę możliwości umieścisz niektóre pokoje po drugiej stronie budynku powinno być dobrze.

Gdy po roku,dwóch ktoś mnie pytał czy pociągi mi przeszkadzają to nie wiedziałem co odpowiedzieć bo "nie słyszałem ich", nie rejestrowałem w głowie.

Link do komentarza

Najgorsze sa drgania, hałas no fakt - mieszkałem 350 m od torów i czasem słyszałem wieczorami. Kolega mieszkał przez ulicę i cóż - miał o wiele gorzej :). Myślę, że ciężkie ogrodzenie na wzór specjalistycznych ekranów dobrze zniweluje odgłosy. Kolej ma takie super ekrany, ale to chyba droga sprawa jest. Masywna przegroda dobrze tłumi hałas.

Dodatkowo w ścianach lepsza wełna niż styropian. Okna z pakietem szyb odpowiednim - pomogą. Na ścianie od środka możesz dodatkowo dac jeszcze przedścianke wyciszającą szkieletową.

Jest jeszcze taki patent i wg producenta wycina hałas bardzo skutecznie. Specjalna mata + g-k, o którym wspominałeś.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/90152-plyty-simfofit-prosty-i-skuteczny-sposob-na-wyciszenie-scian

a tu fotka dla zaciekawienia. Na ten panel, który widzisz na zdjęciu, idzie jeszcze płyta g-k i wtedy działa.

387550-bffe-970x0_recticel-simofit-artyk

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...