Skocz do zawartości

ościeżnice drewniane czy metalowe ???


Recommended Posts

Witam, szukam opini na temat ościeżnic wewnętrznych oraz drzwi. Przed budową domku chciałbym poznać opinie ludzi jakie najlepiej wybrać ościeżnice - drewniane czy metalowe. Bo co z tym idzie to jeśli metalowe to najlepiej je wstawiać w trakcie budowy, wtedy będą się bardzo dobrze trzymać muru. Natomiast jesli drewniane to można później po tynkowaniu, ale też trzeba by zostawić większy otwór. Będę wdzięczny za wskazówki jakie i jakiej firmy wybrać ościeżnice ?? To samo odnosi się do drzwi wewnętrznych. Z tego co tak ogólnie się dowiedziałem to drewniane nie są zbyt trwałe???!!

piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam, szukam opini na temat ościeżnic wewnętrznych oraz drzwi. Przed budową domku chciałbym poznać opinie ludzi jakie najlepiej wybrać ościeżnice - drewniane czy metalowe. Bo co z tym idzie to jeśli metalowe to najlepiej je wstawiać w trakcie budowy, wtedy będą się bardzo dobrze trzymać muru. Natomiast jesli drewniane to można później po tynkowaniu, ale też trzeba by zostawić większy otwór. Będę wdzięczny za wskazówki jakie i jakiej firmy wybrać ościeżnice ?? To samo odnosi się do drzwi wewnętrznych. Z tego co tak ogólnie się dowiedziałem to drewniane nie są zbyt trwałe???!!

piotr



Witam!!!
Mam rozumieć, że Twoje pytanie dotyczy tylko drzwi wewnętrznych. Jeśli chodzi o zewnętrzne to tylko i wyłącznie ościeżnice stalowe!!!
Wracając do ościeżnic wewnętrznych. Stalowe należy stosować w pomieszczeniach mokrych (łazienki) , wilgotnych (pralnie) i narażonych na brud i pylenie (kotłownia i pomieszczenia techniczne). Do pozostałych pomieszczeń można z powodzeniem stosować ościeżnice drewniane. Ościeżnice drewniane również mogą być osadzone bardzo trwale.Oprócz systemu ościeżnicy obejmującej tak samo się je kotwi i piankuje. Co do wyboru ościeżnic to dobiera się je z tego samego systemu co drzwi- każdy producent drzwi ma w swojej ofercie ościeżnice. Wówczas możemy ominąć niespodzianki typu "drzwi nie pasujące do ościeżnicy".
Co do producentów: PORTA, BKT i inne ....(których nie pamiętam) icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam, szukam opini na temat ościeżnic wewnętrznych oraz drzwi. Przed budową domku chciałbym poznać opinie ludzi jakie najlepiej wybrać ościeżnice - drewniane czy metalowe. Bo co z tym idzie to jeśli metalowe to najlepiej je wstawiać w trakcie budowy, wtedy będą się bardzo dobrze trzymać muru. Natomiast jesli drewniane to można później po tynkowaniu, ale też trzeba by zostawić większy otwór. Będę wdzięczny za wskazówki jakie i jakiej firmy wybrać ościeżnice ?? To samo odnosi się do drzwi wewnętrznych. Z tego co tak ogólnie się dowiedziałem to drewniane nie są zbyt trwałe???!!

piotr



Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne godne polecenia, to proponuję Prestige, Porta,Pol-Skone
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...