Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Proszę o pomoc zabudowa zagrodowa


Sanjur

Recommended Posts

Dzień dobry partner otrzymał  działkę w formie darowizny lata temu  od swojej babci , podobno budowlaną przez pewien okres czasu nie interesował się działka opłacał podatek a działka była bo była . Po stabilizacji życiowej uznaliśmy z partnerem iż super by było wybudować się na tej działce lecz gdy poszliśmy na spotkanie do geodety poinformował iż działka jest RM posiada wpis MPZP działka nie jest duża ( 1936m2)  w rodzinie nie mamy żadnego rolnika i nigdy go nie było . Wokół dzialki nie ma żadnych lasów itp wokół są same domki jednorodzinne . I tu moje pytanie chciałabym wybudować się na tej działce jest to wogole możliwe ? Jeśli tak to od czego zacząć . Chciałabym podzielić ja też na dwie części aby na drugiej działce mógł się wybudować drugi z braci . Proszę o pomoc

Screenshot_2021-09-16-17-10-12-035_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-09-15-05-59-09-057_com.android.chrome.jpg

Link to postu

włóż odrobinę wysiłku i poszukaj na forum bo nie raz wałkowane,

a przy takiej ilości przekazanej informacji to proponuję do wróża Macieja, nikt inny Ci tego nie powie :bezradny:

 

jeżeli jednak się nie chce, to zanurz się w lekturze MPZP, tam wszystko w temacie jest napisane

Link to postu

Przepraszam nie znam się za bardzo na tym wszystkim temu moje pytanie w MPZP znalazłam :

Wyznacza się tereny o symbolach RM, dla których ustala się przeznaczenie:

 

1) podstawowe – zabudowa zagrodowa w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych;

 

2) uzupełniające:

 

a) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w uzupełnieniu istniejących siedlisk rolnych,

 

b) zabudowa rolnicza,

 

c) garaże i budynki gospodarcze,

 

d) dojazdy, place, miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe i chodniki,

 

e) ogrody, obiekty małej architektury,

 

f) obiekty, urządzenia i sieci infrastruktury technicznej.

 

nie wiem jak to wszystko ogarnąć .. na początek złożyłam wniosek o wypis i wyrys z planu zagospodarowania . 

 

Dodam również że w działce znajdują się wszystkie przyłącza i wokół domu wa same zabudowy mieszkalne 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Od kilku lat sukcesywnie zmieniają się przepisy budowlane dotyczące współczynnika przenikania ciepła, zaostrzając normy obejmujące izolacyjność przegród. Ostatnia zmiana miała miejsce w styczniu 2021 roku. Dlatego wybierając odpowiedni materiał do ocieplenia, trzeba mieć pewność, że zagwarantuje on nam uzyskanie zgodnego z normą współczynnika przenikania ciepła - obecnie nie większego niż Uc = 0,15 W/(m2 × K). Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/puls-branzy/52505-kalkulator-welny-online-oblicz-ile-materialu-potrzebujesz
  • Ja mam duży garaż dwustanowiskowy w bryle budynku, a w zasadzie to przyklejony do budynku - i to była bardzo dobra decyzja. Tak samo jak piwnica, ale to inny temat Mam sporo różnych znajomych - ci z domami bez podpiwniczenia i i garażem (jednostanowiskowym, bo tak jest najczęściej) - auta zostawiają na zewnątrz budynku, a garaż pełni funkcje magazynowe.    Sprawa podatkowa też ma znaczenie....Dom mam energooszczędny, nie widzę tutaj żadnych wad z tego tytułu, ściana garaż/dom jest dodatkowo ocieplona. Spalin ani paliwa nie czuję (może to dlatego, że jest wentylacja, a drzwi szczelne?) - a wjechanie do garażu samochodem i przejście do domu jest bardzo wygodne. 
  • Pewnie, ze tak. Ale w artykule wspomniana Pani nie daje żadnego argumentu podważającego moją tezę. Dlatego jestem pewien, że jej chodzi wyłącznie o pantofelki, bez liczenia się z kosztami czy innymi potrzebami. Na 100%.     Nie zgadzam się. Pomieszczenia typu "drobny warsztat" też potrzebują ogrzewania i dojścia do nich bez zakładania płaszcza i brania parasola. więc usytuowanie ich na końcu działki jest niecelowe. Natomiast koszty oddzielnego budynku... Pani Redaktor, na pewno Pani dobrze liczy? Mam wątpliwości. I proszę uwzględnić, że ani fundamenty, ani ściany garażu oddzielnego nie muszą mieć wytrzymałości dodatkowo uwzględniających dwie kondygnacje na górze (a co, jedno pięterko teraz, a drugie postawi syn albo zięć) O reszcie wymogów dla elementów obiektu typu strop, docieplenie, inne, zmilczę. Bo nawet daszek na garażu będzie inny niż dach na domu. Czyli nie te wymogi i nie te koszty. Proszę sprawdzić w praktyce.     PS. Generalna zasada jest taka: Droga ziemia - dom w gorę. Tania działka - po cholerę budować w gorę, to drogo w wykonawstwie i w eksploatacji. Lepiej budować szerzej i nisko.
  • Gość Czytelnik
   O czym mówi ten artykuł? "Koszt takiej rolety to 160 zł". Ale za co? Podejrzewam że za m2 ale przydałoby się to sprecyzować a nie liczyć na domysły czytelników. To tak jakby napisać napisać że mieszkanie można kupić za 8000 zł.
  • Oba produkty są bardzo podobne. Wysoki brodzik z siedziskiem ma sporo zalet, ale jeśli w łazience jest miejsce to zdecydowanie lepiej kupić wersję 90 x 90 cm. Ten 80 x 80 cm nie będzie komfortowy w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli ma służyć też do mycia małych dzieci. Większa kabina i szersze wejście będzie wygodniejsze również dla dorosłych.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...