Skocz do zawartości

Historia edycji

pekari97

pekari97

Bardzo dziękuję za odzew przy moim problemie :icon_wink:

 

@Aleksander Rembisz - dzięki za podrzucenie propozycji, ale tak jak koledzy trafili - jest to rozwiązanie przekraczające możliwości i chęci budżetowe ;)

Grunt to głównie glina, więc z przepuszczalnością ciężko...

 

@podczytywacz   garaż jest "w ziemi". Generalnie do bramy prowadzi zjazd, właśnie przy bramie gromadzi się cała woda spływająca wokół garażu.

 

@Jarosław Antkiewicz - minimalny próg wydaje się być dobrym pomysłem. Myślę, że wprowadzimy to w życie :)

 

 

 

Do zainteresowanych tematem mam jeszcze pytania:

 

1) Jaka powinna być minimalna wielkość zbiornika? Mam w garażu zachomikowaną beczkę plastikową 120L - pytanie, czy to wystarczy? Problemem jest też ograniczone pole na studzienkę/zbiornik, żeby nie zastawić wjazdu, a ta beczka jest dość wąska (średnica max 50 cm)

2) Koryto liniowe - czy plastikowe wytrzyma wjazd samochodu, czy lepiej kupić betonowe/metalowe? Spodziewam się, że plastikowe nie są zalecane przy wjazdach autem, ale może w praktyce się sprawdzają mimo wszystko.

 

pekari97

pekari97

Bardzo dziękuję za odzew przy moim problemie :icon_wink:

 

@Aleksander Rembisz - dzięki za podrzucenie propozycji, ale tak jak koledzy trafili - jest to rozwiązanie przekraczające możliwośći i chęci budżetowe ;)

Grunt to głównie glina, więc z przepuszczalnością ciężko...

 

@podczytywacz   garaż jest "w ziemi". Generalnie do bramy prowadzi zjazd, właśnie przy bramie gromadzi się cała woda spływająca wokół garażu.

 

@Jarosław Antkiewicz - minimalny prób wydaje się być dobrym pomysłem. Myślę, że wprowadzimy to w życie :)

 

 

 

Do zainteresowanych tematem mam jeszcze pytania:

 

1) Jaka powinna być minimalna wielkość zbiornika? Mam w garażu zachomikowaną beczkę plastikową 120L - pytanie, czy to wystarczy? Problemem jest też ograniczone pole na studzienkę/zbiornik, żeby nie zastawić wjazdu, a ta beczka jest dość wąska (średnica max 50 cm)

2) Koryto liniowe - czy plastikowe wytrzyma wjazd samochodu, czy lepiej kupić betonowe/metalowe? Spodziewam się, że plastikowe nie są zalecane przy wjazdach autem, ale może w praktyce się sprawdzają mimo wszystko.

 

×
×
  • Utwórz nowe...