Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy blachodachówka jest lepsza od dachówki ceramicznej?


Recommended Posts

Wielu inwestorów staje przed trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego, które jednocześnie spełni stawiane przed nim wymagania i nie zrujnuje budżetu przeznaczonego na całą inwestycję. Zawężając możliwy wybór do dwóch materiałów - klasycznej blachodachówki oraz dachówki ceramicznej - łatwiej będzie podjąć decyzję.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/pokrycia-dachowe/52002-czy-blachodachowka-jest-lepsza-od-dachowki-ceramicznej

Link to postu
Gość Andrzej Wilhelmi
Blachodachówka dorównuje żywotności dachowce ceramicznej?! Takie bzdury może wypisywać tylko producent blachodachówki! Lekkość pokrycia to nie zaleta a wada! Imitacje stosuje się wtedy gdy nie można zastosować oryginału. Andrzej Wilhelmi.
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
Gość Marek
Autor nawet się nie postarał. Jest wiele aspektór mówiących co pepsze dla konkretnego budynku. Np chcesz panele na dachu odpuść blachę. Chcesz rekuperację najlepsza blacha później ceramika/beton. Chcesz mieć cieplej to daj pełne deskowanie i hałas wtedy będzie porównywalny. Chcesz robić samemu to arkusze pod wymiar będą lepsze. Masz mały lub bardzo duży kąt dachu to zapomnij o cemamice.... itd a to dopiero ułamek rozważań
Link to postu
  • 5 miesiące temu...
Gość nmnnrn
Niestety ale najbrzydsze to są czarne dachy i to jeszcze błyszczące (niczym z domu pogrzebowego), które teraz zalały polski krajobraz i szpecą polską przyrodę. Ile ładniejsze są czerwone albo chociaż rdzawe lub jasno szare ale matowe. Po co w internecie na serwisach lokalnych gazet, ale też Budujemy Dom promują te czarne dachy? Nawet Blachy Pruszyński, albo portale jak Budujemy Dom. Przez to nawet w PSB dziś trudno dostać klasyczną czerwoną dachówkę. Chore te mody. Moda potrafi zniszczyć krajobraz, a w Polsce brak jest mądrej ustawy krajobrazowej i zagospodarowania przestrzeni. Szczególnie np. w regionach drewnianych zabytków albo na Warmii i Mazurach czy np. w Kujawsko-Pomorskim lub w górach. Brak też ochrony historycznych miejscowości!
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...

pomylenie pojeć - mocna więźba dachowa to ceramiczna , solidna , długowieczna . Blachodachówka na lekkie dachy , głośna , na kilkanaście lat , kolor płowieje !!  . Wybór oczywisty - a przy wiatrach blacha fruwa !? 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...