Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Tak budowany płot to zwykłe barbarzyństwo


Recommended Posts

Partia Zielonych złożyła zawiadomienie do prokuratury na ministra obrony narodowej. Chodzi o płot, który powstaje na granicy z Białorusią. Jak podkreślono w piśmie, ogrodzenie "w swojej nieprawidłowej konstrukcji może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt"

 

Zawiadamiający zwracają uwagę na materiał, z którego powstaje ogrodzenie - to trzy warstwy drutu ostrzowego (concertiny). "Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt oraz umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione. Tym samym budowa ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej w opisanej wcześniej konstrukcji potencjalnie stanowi rażący przypadek nieprzestrzegania przepisów przy projektowaniu lub wykonywaniu robót budowlanych, a tym samym podlega sankcji karnej" - podkreślają.

 

Jak dodają, zasieki będące częścią ogrodzenia "w swojej konstrukcji potencjalnie stanowią wnyki, w które może wpadać zwierzyna. A tym samym będzie mogło dochodzić do wejścia w jej posiadanie przez patrolujące granice jednostki Straży Granicznej i Wojska Polskiego. Co za tym idzie, będzie mogło dochodzić do niezgodnego z prawem wejścia w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków i innych niedozwolonych środków, co jest określone jako przestępstwo w art. 53 pkt. 5 Prawa łowieckiego" - czytamy dalej. Jak dodały członkinie Zielonych, Mariusz Błaszczak ma odpowiadać za "popełnienie potencjalnych ww. przestępstw jako osoba podejmująca decyzje o rozpoczęciu akcji przestępczej oraz wydająca polecenia i kierująca wykonaniem czynu zabronionego".

 

Link

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2021 o 22:00, podczytywacz napisał:

No i co?

Interesujące, czy prawo budowlane dotyczy organów administracji państwowej i je obowiązuje. Jeśli nie, to ja na swoim podwórku też mogę je olewać.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, aru napisał:

chyba u nas nie ma instytucji precedensu, 

 

Instytucji jako takiej nie ma i nasz system prawny nie jest oparty na precedensie, ale prawnicy i tak potrafią z nich korzystać. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, aru napisał:

całe orzecznictwo to dla mnie precedens, każda papuga powołuje się na wydane wyroki

 

Dokładnie tak jest. Bo nawet w życiu syn uczy się od ojca. Przynajmniej w teorii. :icon_biggrin:

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...