Skocz do zawartości

podział mieszkania na dwa mniejsze BEZ ustanowienia samodzielności


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum, 

 

proszę o pomoc bardziej ode mnie doświadczone osoby w temacie.

Mam w planach podział mieszkania w kamienicy na dwa mniejsze, jednak ponieważ w jednym chcę mieszkać ja, a drugie mam w planach wynajmować na krótki termin, nie mam potrzeby wyodrębnienia samodzielnych lokali i cały ten proces wydaje mi się żmudny jak i zbędny w moim przypadku, czy się mylę?

Od strony technicznej: nie będzie wymagana ingerencja w części wspólne na klatce schodowej, przebudowa ograniczyłaby się do postawienia kilku ścianek działowych (ściana oddzielająca dwa mieszkania byłaby ścianą nośną), z kanalizacją też wszystko powinno być ok, są możliwości.

Co do mediów - nie mam potrzeby rozdzielania rachunków na dwa osobne mieszkania, więc to też nie jest problemem, tak samo jak i numeracja mieszkań czy skrzynka pocztowa. 

 

Czy oprócz uzyskania zgody od wspólnoty na wybudowanie drugiej kuchni i łazienki w drugiej połowie mieszkania (ilość pokoi, jak i stara kuchnia i łazienka nie ulegną zmianie) potrzebuję zgłaszać gdzieś te zmiany do urzędów i czy w ogóle jest to możliwe, aby formalnie mieszkanie pozostało całością jednak z dwiema kuchniami i łazienkami?

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Link do komentarza
5 minut temu, MariannaAnna napisał:

 Czy oprócz uzyskania zgody od wspólnoty na wybudowanie drugiej kuchni i łazienki w drugiej połowie mieszkania (ilość pokoi, jak i stara kuchnia i łazienka nie ulegną zmianie) potrzebuję zgłaszać gdzieś te zmiany do urzędów i czy w ogóle jest to możliwe, aby formalnie mieszkanie pozostało całością jednak z dwiema kuchniami i łazienkami? 

 

Sorry, ale nie rozumiem. Kogo obchodzi ile Ty masz kuchni w lokalu i, za przeproszeniem, misek ustępowych? To Twój i tylko Twój cyrk! Nic urzędom do tego. Oczywiście, pod warunkiem, że nie naruszasz części wspólnych. Czyli spróbuj zanalizować, czy "podział" mieszkania, który planujesz, nie wpłynie na wentylację, czy inne instalacje, użytkowane przez innych mieszkańców. W innych lokalach domu. 

 

Link do komentarza
3 godziny temu, MariannaAnna napisał:

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

To może podaj więcej informacji... co to za budynek, pokaż rozkład pomieszczeń, umiejscowienie pionów kanalizacji, kanałów wentylacyjnych...

 

Jeśli w "nowej"  kuchni nie będzie gazu, to będzie mniejszy problem z wentylacją...

Tym bardziej, że nie będzie tam gotowania dla plutonu wojska...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...