Skocz do zawartości

Przyłącze pradu przez działkę sasiada


Domdomi

Recommended Posts

Witam, dostaliśmy warunki przyłącza prądu od PGE, projektant zaprojektował przyłącze idące przez działki trzech sąsiadów. Żeby to przyłącze mogło przejść przez działki sąsiadów potrzebne są ich zgody, które ogarnia projektant. Niestety jeden z sąsiadów za doprowadzęnie przyłącza zażyczył sobie od nas 4tys zł.  Co robić w takiej sytuacji? Skoro PGE załatwia zgody sąsiadów to i raczej powininien zapłacić?  Czy ktos mi może to wytłumaczyć? 

Link do komentarza
4 minuty temu, Domdomi napisał:

Dziękuję za odpowiedź, mogłam się tego spodziewać bo w tych czasach nie ma nic za darmo. 

Pozdrawiam

 

Podpowiem.

Nie wojuj.

Zrób jak ja.

Zaproś na grilla, wódę postaw, przytakuj wszystkim w politycznych dyskusjach, poklepuj po plecach....

Okaż im szacunek, że ich kochasz, ble,ble,ble....

Zostanie na długi,długi czas (nawet ten sąsiedzki, już po budowie) a ugrasz zgody, ugrasz pozwolenia, ugrasz wszystko...

Pamiętaj!

Nie idź na wojenki.

One powodują że możesz spokojnie działkę sprzedać, albo sadzić sobie na niej kartofle i pomidory - a nie budować cokolwiek

Link do komentarza
1 minutę temu, bobiczek napisał:

 

Podpowiem.

Nie wojuj.

Zrób jak ja.

Zaproś na grilla, wódę postaw, przytakuj wszystkim w politycznych dyskusjach, poklepuj po plecach....

Okaż im szacunek, że ich kochasz, ble,ble,ble....

Zostanie na długi,długi czas (nawet ten sąsiedzki, już po budowie) a ugrasz zgody, ugrasz pozwolenia, ugrasz wszystko...

Pamiętaj!

Nie idź na wojenki.

One powodują że możesz spokojnie działkę sprzedać, albo sadzić sobie na niej kartofle i pomidory - a nie budować cokolwiek

Działka przez którą ma iść przyłącze to łąka a dodatkowo zabudowa zagrodowa więc tym bardziej nie rozumiem człowieka co mu szkodzi....

Sam jeszcze na tym skorzysta. 

Nie ma wyjścia trzeba się z nim jakoś dogadać.... 

Ewentualnie jest możliwość wystąpić o nowe warunki i nowy projekt, ale  nie mam pewności czy kolejny sąsiad wyrazi zgode

Link do komentarza
2 godziny temu, bobiczek napisał:

Z drugiej strony - nie obawiaj się.

Odzyskasz kaskę.

Ja odsprzedałem bezproblemowo rozbudowaną sieć energetyczną i gazową.

Z wodociągami włóczyłem się po sądach dwa lata - ale wyszło 4 razy lepiej niż chciałem.

Dlatego nie przejmuj się, płać, buduj - odzyskasz w późniejszym terminie.

Gratuluję w takim razie sukcesu. 

Z moim szczęściem to wątpię 😅

Nic nigdy łatwo nie przychodzi, a mało tego zawsze coś musi sprawę skomplikować. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...