Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu dostałem mieszkanie do generalnego remontu, postanowiłem, że to, co mogę zrobię sam, ale niestety za bardzo się nie znam na tych sprawach i szukam podpowiedzi specjalistów, którzy borykają się z takimi zagadnieniami na co dzień.

Na początek zabrałem się za podłogę, bo 1 pokój był okrutnie krzywy, a dwa pomieszczenia kiedyś były zalane, więc wolałbym to ogarnąć do porządku. Wyrwałem podłogi aż do legarów, jestem w trakcie sprzątania tego syfu, który znajduje się pomiędzy legarami. Poniżej wrzucam fotkę poglądową 1 z pokojów, bo od niego zaczynam. Tutaj jest największa różnica w poziomie, więc będę to poziomował, ale pytanie jest następujące; jakiej podłogi użyć? Generalnie chcę położyć na to grubą folię paroprzepuszczalną i między legary styropian lub wełnę mineralną, ale nie wiem, co lepiej grzeje? Potem na to chciałbym kłaść płyty OSB (oczywiście po wypoziomowaniu), tylko jaką grubość polecacie, by podłoga się nie uginała i by wszystko było stabilne, ja myślałem nad 25mm, co myślicie? Nie chciałbym wtopić, by kupić zbyt cienką, a potem tak czy siak nakładać drugą warstwę, zwłaszcza, że jest strasznie droga.

 

Pytanie troszkę z innej beczki, podczas demontażu zostały mi plastikowe boazerie, płyty OSB w kawałkach, kilka dużych drzwi (staromodne), wykładziny i gumolity. Z tego, co wiem, to dywany mogę wystawić na gabaryty przed kamienicę, ale co z resztą, czy któryś z wymienionych elementów też zalicza się do gabarytów? Bo co strona i ludzie to inne opinie, jedni wszystko wystawiają, inni nic.

Pozdrawiam.

IMG_20210901_185052.jpg

IMG_20210901_185045.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...