Skocz do zawartości

Ganek blisko granicy


Recommended Posts

Witam,mam pytanie,chciałbym zrobić sobie ganek na zgloszenie,drewniana konstrukcja,na dwóch słupach betonowych z jednej strony i dostawiony do domu z drugiej strony,dach jednospadowy,wymiary ok 2x2 metry,wysokość ok 2,5m i teraz mam pytanie,ganek stałby ok 1,6 od granicy,na sąsiedniej działce znajduje się tylko stara stodola,kobieta w urzędzie powiedziała mi żeby nawet nie zawracać sobie tym głowy ponieważ odległość minimalna to 3 lub 4 metry,z tego co wyczytałem jeśli działka ma szerokość 16m lub mniej to jest to dopuszczalne,niestety moja ma 17,5 m,ale znalazłem jeszcze takie zapisy:

. W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, uwzględniając przepisy odrębne oraz przepisy § 13, 19, 23, 36, 40, 60 i 271-273, dopuszcza się:
budowę budynku gospodarczego lub garażu o długości nie większej niż 6,5 m i wysokości nie większej niż 3 m bezpośrednio przy granicy działki budowlanej lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez okien i drzwi.
Sytuowanie budynku (…) dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.”

Chcialbym prosić o interpretację tych zapisów i podpowiedź czy w ogóle w takim razie jest jakaś szansa żeby taki ganek w tych warunkach mógł legalnie powstać i czy jest nadzieja że da się to wszystko legalnie jakoś załatwić,dziękuję bardzo z góry za każdą powdowiedz,Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
12 godzin temu, Sylwek1988 napisał:

Niewiem,coś takiego?widać tu moja działkę i długopisem narysowany w którym miejscu bym chciał ganek

IMG_20210901_211825452~2.jpg

Z tego co wiem to póki co nie...

Paragraf 12 z linkowania mojego

https://www.prawo-budowlane.info/dobudowa-ganku-przy-domu,413,material_prawo_budowlane.html

Zapomniałeś dodać, ze 1.5 m - Jeśli plan miejscowy dopuszcza taką możliwość.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...