Skocz do zawartości

prrzebudowa zasilania energetycznego z tymczasowego na docelowe.


eda

Recommended Posts

Witam.Dziesięć lat temu złożyłem projekty/budynku i przyłączy energetycznego i wodociągowego/ i otrzymałem pozwolenie na budowę,oraz warunki przyłącza energetycznego lini napowietrznej.W 2003 roku postawiłem tymczasowy słup do przyłącza tymczasowego,uprawniony elektryk zabudował zakupioną przeze mnie skrzynkę z zabezpieczeniami.Zakład energetyczny wykonał podłączenie i zamontował licznik,a ja podpisałem umowę o zakup energi elektrycznej na cele budowlane.Teraz chcąc przenieść skrzynkę i zasilanie na dom w zakładzie energetycznym powiedzieli Ze muszę przedłożyć wniosek formalno-prawny do warunków przyłącza /ani ja ani znajomi elektrycy nie wiedzą jak to ma wyglądać/ albo wystąpić o nowe warunki /co wiążę się z dodatkowymi kosztami gdyż wszystkie przyłącza zakład wykonuje tylko liniami ziemnymi. Poradzcie jak to załatwić..
Link do komentarza
Warunki techniczne przyłączenia są ważne przez okres 2 lat, a jak wynika z pytania przyłącze zostało wykonane po tym terminie, a więc nieformalnie. Ponadto jeśli było to przyłącze tymczasowe, to po zakończeniu budowy powinno zostać rozebrane i należy wystąpić o nowe warunki przyłączenia. Oczywiście ostateczny sposób rozwiązania tego problemu zależy od przepisów ustalonych przez lokalny zakład energetyczny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...