Skocz do zawartości

dom parterowy czy z poddaszem prosze o porady.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Witam
Jeśli chodzi o dom piętrowy ,parterowy czy parterowy ze strychem użytkowym jest wiele za i przeciw
Dom parterowy jeśli ma mieć cztery sypialnie i salon z kuchnią trzeba doliczyć że jest dużo ław czyli więcej zbrojenia i betonu
po za tym duży strop czyli strop więcej wyniesie dach też będzie duży powierzchniowo a to wszystko kosztuje działka też będzie duża.
Parterowy z poddaszem jest najbardziej chyba korzystny jeden strop niewielkie fundamenty chyba że będzie podpiwniczony dach zastępuje strop nad parterem.
Piętrowy jest niemalże to samo co parterowy tylko trzeba doliczyć koszt stropu nad parterem .
A wszystko można dowiedzieć się z warunków zabudowy . Jaki dom wybudować.
Link do komentarza
Gość Guest_krzysiekbx_*
Cytat

Bardzo prosze o porady Panstwa poniewaz myslimy nad projektem a ludzi z doswiadczeniem warto zapytac.Dziekuje za kazda porade.


Sylwus,-wielkie dzieki jeszcze nie budowalem domu dla siebie , zastanawiamy sie nad wyborem.Moze jeszcze ktos cos podpowie?????
Link do komentarza
Cytat

Sylwus,-wielkie dzieki jeszcze nie budowalem domu dla siebie , zastanawiamy sie nad wyborem.Moze jeszcze ktos cos podpowie?????


Dom z poddaszem mieszkalnym jest najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu - jeśli chodzi o ogrzewanie - to za ogrzanie takiego domu zapłacimy najmniej. Koszty budowy są też niższe niż domu parterowego gdyż mniejsza jest powierzchnia dachu , mniejszy strop itd. Nie jestem zwolenniczką piwnicy gdyż bardzo podraża koszty.
zgadzam się z Sylwusiem ...
Link do komentarza
A ja podeszłam do tematu inaczej. Po pierwsze nie cierpię żadnych schodów i nie wyobrażam sobie biegania góra - dół. Koszt dachu owszem - większy niż w domu z poddaszem czy też piętrowym, ale odpada koszt drugiej łazienki - tej na górze oraz schodów i klatki. Wiem też, że ludzie miewają problemy z odpowiednią izolacją dachu i tak w pomieszczeniach na górze najczęściej zimą jest zimno a latem niemiłosiernie grzeje przez dach. Tutaj rolę izolatora spełnia nieużytkowe poddasze. Jakoś też nie za bardzo widzę adaptację skosów na górze. Tak, że trzeba wyważyć swoje własne preferencje przed podjęciem decyzji. Ja wybrałam rozłożystą parterówkę z garażem w bryle, pani projektantka tak zmieniła projekt gotowy, że w przyszłości jest możliwość zaadaptowania niewielkiego stryszku. Zaczynam kwiecień - maj.
Link do komentarza
Cytat

A ja podeszłam do tematu inaczej. Po pierwsze nie cierpię żadnych schodów i nie wyobrażam sobie biegania góra - dół. Koszt dachu owszem - większy niż w domu z poddaszem czy też piętrowym, ale odpada koszt drugiej łazienki - tej na górze oraz schodów i klatki. Wiem też, że ludzie miewają problemy z odpowiednią izolacją dachu i tak w pomieszczeniach na górze najczęściej zimą jest zimno a latem niemiłosiernie grzeje przez dach. Tutaj rolę izolatora spełnia nieużytkowe poddasze. Jakoś też nie za bardzo widzę adaptację skosów na górze. Tak, że trzeba wyważyć swoje własne preferencje przed podjęciem decyzji. Ja wybrałam rozłożystą parterówkę z garażem w bryle, pani projektantka tak zmieniła projekt gotowy, że w przyszłości jest możliwość zaadaptowania niewielkiego stryszku. Zaczynam kwiecień - maj.


Dzieki za rady.Magasia czy mozesz napisac jaki masz projekt.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Wybraliśmy niewielki dom - 117m powierzchni użytkowej + garaż jednostanowiskowy w bryle 19,5m. Projekt GL174 - Ostoja, autor Studio Atrium. Troszeczkę zmieniliśmy projekt, ale niewiele. Moja działka ma 1000m2 i jest prawie w kwadracie, dom usytuowaliśmy tak, aby mieć z jednej strony wymagane minimum, a z drugiej jak najwięcej przestrzeni.
Link do komentarza
Cytat

A ja podeszłam do tematu inaczej. Po pierwsze nie cierpię żadnych schodów i nie wyobrażam sobie biegania góra - dół. Koszt dachu owszem - większy niż w domu z poddaszem czy też piętrowym, ale odpada koszt drugiej łazienki - tej na górze oraz schodów i klatki. Wiem też, że ludzie miewają problemy z odpowiednią izolacją dachu i tak w pomieszczeniach na górze najczęściej zimą jest zimno a latem niemiłosiernie grzeje przez dach. Tutaj rolę izolatora spełnia nieużytkowe poddasze. Jakoś też nie za bardzo widzę adaptację skosów na górze. Tak, że trzeba wyważyć swoje własne preferencje przed podjęciem decyzji. Ja wybrałam rozłożystą parterówkę z garażem w bryle, pani projektantka tak zmieniła projekt gotowy, że w przyszłości jest możliwość zaadaptowania niewielkiego stryszku. Zaczynam kwiecień - maj.


a później będziemy znów czytali na forum: dlaczego mam tak duże rachunki za ogrzewanie? icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Każdy z nas buduje dom dla siebie... ale należy pamiętać też żeby nie przesadzać z powierzchnią domu - energia jest droga, gaz znowu ma zdrożeć ...




No właśnie, i dlatego mój domek ma tylko 117m. Postawiliśmy na porządną izolację i okna, na co nie będziemy szczędzić pięniędzy. Myślimy też o kilku alternatywnych źródłach energii (poza gazem). Możliwości jest kilka. Jestem zdania, że parterowy dom bez użytkowego poddasza również może być energooszczędny.
Link do komentarza
Cytat

Też wybieram projekt i chyba zdecyduję się na "dom przy fiołkowej". pzdr




Bardzo ładny domek. Jedyne co mi w nim nie bardzo pasuje to położenie kuchni względem salonu. Tu bym coś zrobiła, jakąś dziurę w ścianie czy cóś, coby był widok z kuchni do salonu i vice versa. No, chyba, że rzeczywiście chcesz mieć kuchnię zupełnie oddzielnie. A tak ogólnie fajny projekt. Zdecydowanie lubię parterówki, te bez poddasza:-)
Link do komentarza
"Bardzo ładny domek. Jedyne co mi w nim nie bardzo pasuje to położenie kuchni względem salonu. Tu bym coś zrobiła, .........."

Dzięki za komentarz, chce mieć oddzielną kuchnie, lubię ostro gotować i wtedy szum i zapach mógłby przeszkadzać tym z salonu! Pozdrowionka
Link do komentarza
Cytat

Bardzo prosze o porady Panstwa poniewaz myslimy nad projektem a ludzi z doswiadczeniem warto zapytac.Dziekuje za kazda porade.


Jestem zdania,że największą zaletą domów parterowych jest usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie,gdyż daje to większą swobodę komunikacji i pozwala zrezygnować z klatki.
Link do komentarza
Cytat

Jestem zdania,że największą zaletą domów parterowych jest usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie,gdyż daje to większą swobodę komunikacji i pozwala zrezygnować z klatki.


Witam
Wszystko byłoby dobrze ale powierzchnia działki musi być też odpowiednia względem domku .
Rodzina czteroosobowa potrzebuje co najmniej 4 sypialni salonu kuchni łazienki garażu pomieszczeń gospodarczych kotłowni.
Ław fundamentowych jest bardzo dużo i dach też nie jest mały i strych może być niewykorzystany
Koszt takiego dymu jest o wiele większy niż parterowego z strychem użytkowym . icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

Bardzo prosze o porady Panstwa poniewaz myslimy nad projektem a ludzi z doswiadczeniem warto zapytac.Dziekuje za kazda porade.


Z domem to tak jak z garniturem musi być szyty na miarę. Zróbcie sobie listę oczekiwań odnośnie domu, potem zaznaczcie to co waszym zdaniem jest niezbędne. Wtedy wybierzcie projekt. I jesze jedno projekt musi byc odpowiedni do wielkości działki i zgodny z warunkami zabudowy lub planem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wybraliśmy niewielki dom - 117m powierzchni użytkowej + garaż jednostanowiskowy w bryle 19,5m. Projekt GL174 - Ostoja, autor Studio Atrium. Troszeczkę zmieniliśmy projekt, ale niewiele. Moja działka ma 1000m2 i jest prawie w kwadracie, dom usytuowaliśmy tak, aby mieć z jednej strony wymagane minimum, a z drugiej jak najwięcej przestrzeni.


Popieram my też wybraliśmy projekt parterowy.Już stoi Mniszek C 2G z Hbstudio.Domek ma zwartą bryłę z podwójnym garażem Z pomieszczeniami gospodarczymi i drobnymi przeróbkami /powiększyliśmy sypialnię 0 5m2/ mamy 124m2.Rzeczywiście stan surowy głównie samonośny dach o powierzchni 270m2 jest trochę droższy, ale nie lejemy stropu na poddasze.Wykończenie wew domu jest tańsze/ schody łazienki dod.okna dachowe itd / Poza tym jak rozmawiam z ludżmi którzy mają dom piętrowe to schody z czasem są problemem Magasia wejdż sobie na stronę http://picasweb.google.pl/maja.max8 zobaczysz naszą parterówkę to z przodu to garaż,jeszcze nie zdjęć z oknami i bramą garażową maja
Link do komentarza
Cytat

Popieram my też wybraliśmy projekt parterowy.Już stoi Mniszek C 2G z Hbstudio.Domek ma zwartą bryłę z podwójnym garażem Z pomieszczeniami gospodarczymi i drobnymi przeróbkami /powiększyliśmy sypialnię 0 5m2/ mamy 124m2.Rzeczywiście stan surowy głównie samonośny dach o powierzchni 270m2 jest trochę droższy, ale nie lejemy stropu na poddasze.Wykończenie wew domu jest tańsze/ schody łazienki dod.okna dachowe itd / Poza tym jak rozmawiam z ludżmi którzy mają dom piętrowe to schody z czasem są problemem Magasia wejdż sobie na stronę http://picasweb.google.pl/maja.max8 zobaczysz naszą parterówkę to z przodu to garaż,jeszcze nie zdjęć z oknami i bramą garażową maja




I czyż nie wystarczy takie cudeńko dla czteroosobowej rodziny? Bardzo lubię wszelkie parterówki i Mniszek mi się też podoba. Widziałam realizacje Twoje i innych inwestorów. Fajnie, że ma taki płaski dach, mój projekt w założeniu ma 30stopni, a musieliśmy jeszcze zwiększyć kąt o 5, bo gmina nie zgadzała się na odstępstwo od planów zagospodarowania. Bardzo Ci zazdroszczę, że już jesteś po. Ja właśnie się organizuję, dostałam pozwolenie i mam nadzieję zacząć koło maja. Aż się boję tego wszystkiego, ale marzenie o mieszkaniu za miastem jest silniejsze. Szukam na tym forum ludzi, którzy budują Ostoję, ale dotąd nie znalazłam icon_sad.gif pozdrawiam, będę śledzić dalej losy Twojego Mniszka.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

I czyż nie wystarczy takie cudeńko dla czteroosobowej rodziny? Bardzo lubię wszelkie parterówki i Mniszek mi się też podoba. Widziałam realizacje Twoje i innych inwestorów. Fajnie, że ma taki płaski dach, mój projekt w założeniu ma 30stopni, a musieliśmy jeszcze zwiększyć kąt o 5, bo gmina nie zgadzała się na odstępstwo od planów zagospodarowania. Bardzo Ci zazdroszczę, że już jesteś po. Ja właśnie się organizuję, dostałam pozwolenie i mam nadzieję zacząć koło maja. Aż się boję tego wszystkiego, ale marzenie o mieszkaniu za miastem jest silniejsze. Szukam na tym forum ludzi, którzy budują Ostoję, ale dotąd nie znalazłam icon_sad.gif pozdrawiam, będę śledzić dalej losy Twojego Mniszka.


przepraszam .że dopiero teraz odpowiadam,ale żyjemy na pełnych obrotach wykończeniówka .nam też gmina nie chciała się zgodzić na ten dach na szczęście sąsiad przed nami ma dach 16 stopni zrobiłam zdjęcia i zawiozłam do gminy.mamy już w domku tynki prąd wodę ogrzewanie i kanalizację.Myślę ,że przed długim weekendem zrobią nam ocieplenie i wylewki Parter nie jest wcale droższy w budowie,a przy dzisiejszych materiałach w utrzymaniu też myślę,że też nie będzie drożej.Porotherm mamy30.Zdecydowaliśmy sie na piec na eko-groszek i będą 2 solary .U nas na wsi nie ma kanalizacji, więc budujemy ekologiczna oczyszczalnię ścieków z napowietrzaniem.Jest dod. koszt,ale i zysk ścieki są drogie.a jak wybudują kanalizację nie muszę się podłączać spełniam wymogi UE zajrzyj jak domek nasz nabiera życia.W niedzielę zrobię zdjęcia.Myśmy też rozważali projekt Ostoi to bardzo ładny dom pozdrawiam maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie ma!. Wprawdzie bez zaproszenia a z czystej babskiej ciekawości icon_redface.gif chciałam zobaczyć jak to ludzie budują i nie ma takiej strony. icon_sad.gif Mój eksplorer nie może jej znaleźć.


przepraszam pomyliłam adres podaję jeszcze raz http://picasaweb.google.pl/maja.max8 w poprzednim adresie zgubiłam 1 a przepraszam oglądnij babska ciekawość jest wspaniała tak chciałabym żebyś zobaczyła mój domeczek maja
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jestem zdania,że największą zaletą domów parterowych jest usytuowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie,gdyż daje to większą swobodę komunikacji i pozwala zrezygnować z klatki.


Masz rację dom parterowy jest bardziej funkcjonalny ,a poza tym prawie we wszystkich domach naszych architektów schody są ;wstydliwe; i nie funkcjonalne ładnie wyglądają tylko na projekcie ,W życiu nie sprawdzają się nie mają spocznika są wąskie.Brak wyobrażni po prostu.Wystarczy mieć nogę w gipsie i uwięziona jesteś na jednym poziomie
Link do komentarza
Cytat

Witam maja musze przyznac ze domek masz piekny.Ja tez sie zastanwiam nad budowa domu i niewiem na jakie koszty musze sie szykowac,czy mozesz mi powiedziec ile ptrzeba miec zeby postawic taki domek do tego stopnia jak ty?Z gory dziekuje.



Witaj dalton. Ja sie nie zastanawiam ja wiem że zbuduję bo działka już jest. Czyli pierwszy kot zapłot. icon_biggrin.gif Teraz zbieram siły i sonduję grunt. A ilość tego co trzeba wiedzieć jest zdumiewająca. Ty wiesz że trzeba znać się na glebie? Bo od jej rodzaju zależy sposób budowania. I jeszcze ten humus. Po prostu szok totalny.
Link do komentarza
Cytat

Ja tez mam dzialkie i wlasnie samam mysl to zalatwianie papierow mnie przerasta,najchetniej to wszystko zlecil bym jakiejs firmie zeby miec to z glowy.Tylko niewiem czy jest taka mozliwosc.



Ja o tym nie myślę na razie. W końcu nie może być z tym więcej zachodu niż z wymianą dowodu. Moja działka nie wymaga odrolnienia - sprzedawca zapewniał mnie że mogę na niej budować co chcę. Oglądam sobie projekty oswajam się z rolą "posiadacza" a jak już się naładuję energią to pójdę do gminy. I chyba jeszcze plany zagospodarowania przestrzennego czy jakoś tak trzeba przejrzeć. Ale to też w gminie. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam maja musze przyznac ze domek masz piekny.Ja tez sie zastanwiam nad budowa domu i niewiem na jakie koszty musze sie szykowac,czy mozesz mi powiedziec ile ptrzeba miec zeby postawic taki domek do tego stopnia jak ty?Z gory dziekuje.


Dalton dużo więcej niż przewidzieliśmy na początku niestety budujemy na śląsku tu jest drogo, ale na taki domek dobrze byłoby mieć około 500tys z zagospodarowaniem działki własnymi siłami/tylko działka zagospodarowana własnymi siłami/ reszta budowana przez fachowców zresztą ekipy 2 są rewelacyjne 1 buduje i wykańcza 2 robi wszystkie media.Z polecenia naszej architekt trafiliśmy na świetny zespół ludzi kompetentnych potrafią też doradzić i robią czysto i po prostu dobrze wejdż na album są nowe zdjęcia w tym miesiącu wykończą nam wnętrza potem drewniwane podłogi ,które niestety muszą mieć 1 miesiąc czasu maja.Polecam dom jest przyjazny rodzinie nie latasz po piętrach dom jest przestronny pomieszczenia gospodarcze są dobrze przemyślane maja.Nie wiem na którym etapie widziałeś domek. Dlatego podałam całość
Link do komentarza
Cytat

Dalton dużo więcej niż przewidzieliśmy na początku niestety budujemy na śląsku tu jest drogo, ale na taki domek dobrze byłoby mieć około 500tys z zagospodarowaniem działki własnymi siłami/tylko działka zagospodarowana własnymi siłami/ reszta budowana przez fachowców zresztą ekipy 2 są rewelacyjne 1 buduje i wykańcza 2 robi wszystkie media.Z polecenia naszej architekt trafiliśmy na świetny zespół ludzi kompetentnych potrafią też doradzić i robią czysto i po prostu dobrze wejdż na album są nowe zdjęcia w tym miesiącu wykończą nam wnętrza potem drewniwane podłogi ,które niestety muszą mieć 1 miesiąc czasu maja.Polecam dom jest przyjazny rodzinie nie latasz po piętrach dom jest przestronny pomieszczenia gospodarcze są dobrze przemyślane maja.Nie wiem na którym etapie widziałeś domek. Dlatego podałam całość



Maju ja tobię zazdroszczę tak zaawansowanej budowy. To wszystko przede mną. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
My zdecydowaliśmy się na dom parterowy ze względu na fonkcjonalność- nie chcemy schodów, nie chcemy skosów, nie chcemy okien w dachu. Czy parterówa będzie nas więcej kosztować. Może tak, może nie. Ale na pewno nie bedę potem przeklinać wchodząc po raz setny na piętro, bo czegoś zapomniałam zabrać.
Robimy projekt indywidualny, bo chcemy garaż 2-stanowiskowy a działka ma tylko 20m szerokości... nie znaleźliśmy wśród gotowców nic, co by spełniało nasze oczekiwania...

Ja podtrzymuję zdanie już tu wypowiedziane- każdy musi zdecydować jaki chce dom pod swoje potzreby. I nie patrzeć tylko co będzie taniej a co drożej w budowie, bo potem mieszkanie w takim domu go wykończy...
Link do komentarza
Cytat

My zdecydowaliśmy się na dom parterowy ze względu na fonkcjonalność- nie chcemy schodów, nie chcemy skosów, nie chcemy okien w dachu. Czy parterówa będzie nas więcej kosztować. Może tak, może nie. Ale na pewno nie bedę potem przeklinać wchodząc po raz setny na piętro, bo czegoś zapomniałam zabrać.
Robimy projekt indywidualny, bo chcemy garaż 2-stanowiskowy a działka ma tylko 20m szerokości... nie znaleźliśmy wśród gotowców nic, co by spełniało nasze oczekiwania...

Ja podtrzymuję zdanie już tu wypowiedziane- każdy musi zdecydować jaki chce dom pod swoje potzreby. I nie patrzeć tylko co będzie taniej a co drożej w budowie, bo potem mieszkanie w takim domu go wykończy...


Popieram.Bez obijania głowy o skosy,bez schodów i balkonów .Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Maju ja tobię zazdroszczę tak zaawansowanej budowy. To wszystko przede mną. icon_biggrin.gif


Wiesz jeżdzimy tam codziennie do 23 07 kończymy kafle i potem podłogi drewniane 4 tyg muszą mieć Oj mirmoza czekam ,żeby tam zamieszkać też będziesz na tym etapie maja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam maja musze przyznac ze domek masz piekny.Ja tez sie zastanwiam nad budowa domu i niewiem na jakie koszty musze sie szykowac,czy mozesz mi powiedziec ile ptrzeba miec zeby postawic taki domek do tego stopnia jak ty?Z gory dziekuje.


dalton tylko budowa 550 tys. ale jest śliczny i przyjazny mieszkańcom wszystko na jednym poziomie łatwa do zabudowy mebli i ustawienia mebli nie ma skosów i wysokość 2.90 w pomieszczeniach zachwalam projekty pani architekt Herby-Janiak HB studio ma je przemyślane i przyjazne dla mieszkańców maja
Link do komentarza
Cytat

My zdecydowaliśmy się na dom parterowy ze względu na fonkcjonalność- nie chcemy schodów, nie chcemy skosów, nie chcemy okien w dachu. Czy parterówa będzie nas więcej kosztować. Może tak, może nie. Ale na pewno nie bedę potem przeklinać wchodząc po raz setny na piętro, bo czegoś zapomniałam zabrać.
Robimy projekt indywidualny, bo chcemy garaż 2-stanowiskowy a działka ma tylko 20m szerokości... nie znaleźliśmy wśród gotowców nic, co by spełniało nasze oczekiwania...

Ja podtrzymuję zdanie już tu wypowiedziane- każdy musi zdecydować jaki chce dom pod swoje potzreby. I nie patrzeć tylko co będzie taniej a co drożej w budowie, bo potem mieszkanie w takim domu go wykończy...


Masz rację dom parterowy ma wiele zalet wykończenie domu jest tańsze pomyśl o szafach do zabudowy innych nie zmieścisz a poza tym jesteśmy na końcówce i nie mogę sie doczekać My mamy działkę 36x 28 dlatego łatwo było o projekt ale kibicuję Wam parter jest super maj
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...