Skocz do zawartości

Remontuję elewację i pokrycie dachu swojej części bliźniaka. Czy mogę zmusić sąsiada, by wykonał analogiczny remont?


Recommended Posts

Mieszkam w bliźniaku, który wymaga odświeżenia, dlatego zdecydowałam się na remont elewacji i wymianę dachu. Nowy dach będzie brązowy (teraz jest czerwony), a elewacja – beżowa (jest biała). Chciałabym, aby sąsiad zamieszkujący drugą część bliźniaka (stojącą na jego działce) wykonał analogiczny remont, tak aby cały budynek miał takie same kolory. Czy mogę go do tego zmusić?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/24279-remontuje-elewacje-i-pokrycie-dachu-swojej-czesci-blizniaka-czy-moge-zmusic-sasiada-by-wykonal-analogiczny-remont

Link do komentarza
A co jesli chce podniesc dach w takim blizniaku majac sasiada ktoremu rodzice umarli, nie ma zalatwionych spraw sadowych? Druga polowa blizniaka jest nie zamoeszkana od 10 lat ( totalna ruina ) jest zadluzenie na wode, prad. Niszczeje a wraz nasze sciany laczace. Dach do calkowitego remontu ale chcemy tez go podniesc z jednej strony zeby powiekszyc metraz domku. Co w takiej sprawie ? Syn ktory gdzies sie ukrywa za granica nie chce tego domku, poczta pantoflowa dowiedzielismy sie ze nigdy nie zainteresuje sie domem po rodzicach i niech je Panstwo zabierze! A co z nami ? Co zrobic zeby wlasnie podniesc i wymienic dach? Jak to prawnie wyglada ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...