Skocz do zawartości

Odrolnienie i podział - czy to możliwe


eszel

Recommended Posts

Witam. Chcę sprzedać działkę rolno-budowlaną 39 arów (30 rolne i 9 budowlane). Działkę obejmuje MPZP gdzie przeznaczenie jest tego terenu na budownictwo jednorodzinne. Chętnych jest sporo, ale chcieliby tylko kawałek tej działki, np. 10 arów. Podaję link do MPZP 

http://bip2.um.sandomierz.pl/index.php?gid=288&pos=4_999#menuscroll

 

pozycja ostatnia 30, działka nr 215/2 na obszarze 14MN

Teraz patrząc na kształt i to, jak usytuowana jest działka w stosunku do drogi, czy jest możliwe podzielenie jej na mniejsze (np. tak jak w załączniku) po uprzednim odrolnieniu oczywiście, by móc sprzedać już budowlane działki o mniejszej powierzchni? 

IMG_20210828_001023.jpg

Link do komentarza
Dnia 28.08.2021 o 00:12, eszel napisał:

Witam. Chcę sprzedać działkę rolno-budowlaną 39 arów (30 rolne i 9 budowlane). Działkę obejmuje MPZP gdzie przeznaczenie jest tego terenu na budownictwo jednorodzinne. Chętnych jest sporo, ale chcieliby tylko kawałek tej działki, np. 10 arów. Podaję link do MPZP 

http://bip2.um.sandomierz.pl/index.php?gid=288&pos=4_999#menuscroll

 

pozycja ostatnia 30, działka nr 215/2 na obszarze 14MN

 

 

moim zdaniem można spróbować, trzeba tylko wyciąć z działki coś pod dojazd, niemniej masz tam linię SN więc moim zdaniem max 2 działki?

obraz.thumb.png.8537d9f3ac7cbd117562430fc037ece5.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, aru napisał:

 

moim zdaniem można spróbować, trzeba tylko wyciąć z działki coś pod dojazd, niemniej masz tam linię SN więc moim zdaniem max 2 działki?

 

No właśnie o tym myślimy , żeby puścić dojazd i podzielić wtedy na 2 budowlane działki.

Link do komentarza

net mi chodzi słabo, link się nie chce załadować, możesz wkleić TREŚĆ dla 14MN?

dobra, mam

skąd ten podział na budowlaną i rolną? z wypisu? z KW?

działkę masz całą  budowlaną zgodnie z MPZP, czyli odrolnioną - moim zdaniem, intensywność zabudowy max 0,6 czyli ok,

nic tylko podzielić i spylić :)

Link do komentarza
26 minut temu, aru napisał:

a i nie wiem czy czytałeś całość Uchwały, ale polecam par 16, wskazali ile Cię to będzie kosztowało :)

 

1 godzinę temu, aru napisał:

net mi chodzi słabo, link się nie chce załadować, możesz wkleić TREŚĆ dla 14MN?

dobra, mam

skąd ten podział na budowlaną i rolną? z wypisu? z KW?

działkę masz całą  budowlaną zgodnie z MPZP, czyli odrolnioną - moim zdaniem, intensywność zabudowy max 0,6 czyli ok,

nic tylko podzielić i spylić :)

Rozmawiałem z babką w urzędzie, twierdzi, że jeśli działka jest rolna to nawet jeśli jest objęta mpzp to i tak trzeba odralniać.

20%... ja pitolę, chyba ich pogięło.☹️

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...