Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Uszczelnienie studni głębinowej


Recommended Posts

Po ostatnich dość obfitych opadach w mojej okolicy poziom wód gruntowych bardzo wzrósł i pojawił się problem ze studnią głębinową. 

W miejscu studni ułożone są dwa kręgi betonowe w których znajduje się naczynie przeponowe oraz cały sterownik do studni jak również zasilanie 230v. Od około 2 tygodni pierwszy raz od 7 lat zaczęła w studni zbierać się woda. Woda dosłownie wypływa spod kręgu mniej więcej do połowy, czyli zakrywając jeden krąg a tym samym naczynie przeponowe i całe orurowanie, i niewiele brakuje aby zalała sterownik i gniazdko 230v.

 

Chcialby dno studni jakoś uszczelnić tylko problem w tym że nie wiem jak to zrobić bo na dnie nawet po wypompowaniu cały czas jest woda. 

Dno studni to głównie glina i piach. 

 

Doradźcie jak to zrobić jeżeli wogole się to da zrobić w tej sytuacji. 

Myślałem aby dno zalać Ceresitem cx5 bo jest wodoszczelny i bardzo szybko zastyga tylko nie wiem czy to zda egzamin jeżeli tam cały czas wypływa woda spod kręgu. 

Link to postu

Układ sterowania  elektrycznego  z pewnością powinien znaleźć się w domu, a o uszczelnieniu studni można pomyśleć po jej  samoczynnym osuszeniu. Samo zabetonowania dna może nie poskutkować, a zbierająca się tam woda -  jeśli nie wpływa do rury osłonowej - nie stwarza zagrożenia.  

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź 

Woda na szczęście nie wpływa do rury osłonowej, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Uszczelnienie wykonam po osuszeniu tylko pytanie czym i jak to wykonać? 

Czy użycie wspomnianego ceresitu cx5 będzie wystarczające czy może poleci Pan coś innego? 

Link to postu

Ceresit nie jest na taką okazję, - wysoki koszt i trudno go w kilka minut ułożyć. Wystarczy zwykły beton gr, 4 - 6  cm   i ewentualne masa uszczelniająca np, bitumiczna lub cementowa na złączach kręgów i wylewki.  Jeśli to napływ wody powierzchniowej  (np. kałuże przy studni), to wokół studni można zrobić ochronną skarpę .

 

Link to postu
15 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

 .  Jeśli to napływ wody powierzchniowej  (np. kałuże przy studni), to wokół studni można zrobić ochronną skarpę .

 

 

Przede wszystkim to. Podniesienie terenu.

Link to postu

To napewno nie są kałuże bo studia znajduje się pod dachem na samym środku altanki. Wokół jest ułożona kostka, a poza kostką rosną min. brzozy i wiele innych krzewów. 

To poziom wód gruntowych się podniósł po ostatnich opadach. 

Po ostatnich opadach mam też problem z oczyszczalnią, a dokładnie z drenażem, jest cały zalany wodą, przez co oczyszczalnia nie działa. 

Mam też studnie na 8 kręgow do której podłączone są rynny. Zawsze po deszczu się zapełniała a już po godzinie pi opadach była pusta. Teraz od 3 tygodni jest pełna, wody wogole nie ubywa. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...