Skocz do zawartości

stodoła na warsztat


Recommended Posts

Witam serdecznie !
Mam mały problem – posiadam stodołę drewnianą ( otrzymana w spadku – testament) , która u notariusza zgłoszona jest jako obiekt przeznaczony do rozbiórki ( w nadzorze budowlanym jeszcze nie zgłoszona) .
Chciał bym rozebrać tą stodołę , a w jej miejscu postawić budynek murowany (o wiele niższy – około 4m wys.)
Nowy budynek będący dokładnie tej samej szerokości i długości (utrzymany w świetle) .

Czy tego typu zmianę muszę zgłaszać w nadzorze i starać się o pozwolenia ? robić projekty itp. ???
Jeśli tak , to w jaki sposób można uniknąć całej procedury kosztowo papierkowej ???
Proszę o pomoc !!!
Link do komentarza
Cytat

Nowy budynek będący dokładnie tej samej szerokości i długości (utrzymany w świetle) .

Czy tego typu zmianę muszę zgłaszać w nadzorze i starać się o pozwolenia ? robić projekty itp. ???
Jeśli tak , to w jaki sposób można uniknąć całej procedury kosztowo papierkowej ???
Proszę o pomoc !!!



Ja widzę takie rozwiązanie, że powinieneś zbudować ten budynek wewnątrz stodoły. Wystarczy że wymurujesz ścianę 3m wysokości. Zrobisz strop drewniany i wyremontujesz dach oraz to co jest powyżej 3 metrów. Będziesz miał dodatkowo stryszek na warsztat lub składzik. Należy napisać opis zamierzenia dodać rysunki dokument potwierdzający stosunek własności. Ja bym to nazwał rewitalizacja zabytkowego budynku stodoły. Należy uzasadnić że przestrzeń składowania przenosi się na piętro aby zwolnić pater na cele gospodarcze lub usługowe. To może wyjść bardzo fajnie tylko się nie wolno załamywać a pisać pismo jedno za drugim łazić codziennie do urzędu żeby mieli Cię dosyć. Procedura zgłoszenia ma bardzo dobrą cechę, że jest pozwolenie ważne jeśli urząd przez 30 dni się nie wypowie na piśmie. Jeśli coś mają przeciw to się przeciągnie. Najgorsze jest to czekanie ze świadomością, że to pismo leży w stercie innych i dojrzewa. Jak skończysz budowę to następuje odbiór robót dostajesz prawo użytkowania i wtedy trzeba wystąpić z wnioskiem o zmianę sposobu użytkowania budynku z inwentarskiego na usługowy. Jeśli tam ma być warsztat. Przeoczyłem coś ? Dasz radę jeśli ta stodoła się nadaje do tego. Wyślij mi zdjęcia to ci powiem. oxy74.maupa.o2.pl

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...