Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Szambo, kanalizacja


Recommended Posts

Witam, mamy dom z lat 80 i szambo jedna ścianą na fundamencie tego budynku, dno to ziemia. Gdy ilość ścieków przekracza połowę szamba to się zapycha, rura w szambie jest w połowie. Zastanawiam się co teraz zrobić. Czy niszczyć posadzki i przeprowadzać nową rurę do tego szamba, już wyżej, czy jednak na fundamencie i bez murowanego dna nie ma sensu szambo i lepiej kopać i wstawić zbiornik co znacznie zwiększa koszty? 

Link to postu

Decyzję o jego lokalizacji najlepiej podjąć już na etapie przygotowań do budowy domu, bo jeśli zostanie przewidziany w planie zagospodarowania działki, to po uzyskaniu pozwolenia na budowę dodatkowe formalności nie będą konieczne. Natomiast jeśli pojawi się potrzeba wykonania szamba nieuwzględnionego w takim planie, wymagane jest - podobnie jak w wypadku oczyszczalni - zgłoszenie do starostwa.

 

Cytat z artykułu: https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/20645-jakie-warunki-musze-spelnic-aby-miec-szambo

 

Link to postu
12 godzin temu, franiowr napisał:

Witam, a czy na takie szambo potrzebne są zezwolenia, lub zgłoszenie?

Pozdrawiam Robert

Zgłoszenia budowy szamba bezodpływowego do 10 m3w starostwie lub urzędzie miasta na prawach powiatu. Wzór wniosku zgłoszenia zajdziemy w urzędzie lub na jego stronie internetowej. Urząd ma 21 dni na zgłoszenie sprzeciwu do doręczonego zgłoszenia. Po tym czasie uznaje się zasadę milczącej zgody i można przystępować do montażu szamba na działce.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...