Skocz do zawartości

Teriva Panel / Teriva standard / Strop monolityczny


Recommended Posts

Witajcie.

 

Jestem na etapie robienia projektu. Pierwszy dość trudny wybór z uwagi na to, że nie mam z tym doświadczenia polega na wyborze stropu. Projektant z uwagi na to, że w najdłuższym miejscu mamy 6,6 m proponuje rozwiązanie Teriva Panel. Trochę się tego obawiam bo domyślam się, że jeżeli jest to nowość to prawdopodobnie wyjdzie sporo drożej. Czy może ktoś podać różnice zwłaszcza cenowe między tymi 3 rodzajami stropu ? Wrzucam projekt w załączniku.

 

Projektant twierdzi, że faktycznie Teriva Panel jest droższy ale za to robi się go szybciej i robocizna mniej kosztuje.

 

Za każdą poradę z góry dziękuję.

Szkic projektu.pdf

Link do komentarza

Ja bym zrobił research wśród producentów stropów Teriva i sprawdzał dokumentację lub konsultowął z ich biurem projektowym wybór konkretnego stropu. Wtedy wiadomo będzie, że rozwiązanie jest dostosowane do założeń projektowych, rozstawu podpór, obciążeń etc.

Tak strzelam - Konbet, Uciechowski, może Czamaninek i pewno wielu innych. Sprawdź jeszcze w ofercie firmy Rector. Mają stropy z belkami sprężonymi o rozpiętościach nawet chyba do 12 m.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...