Skocz do zawartości

Samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznej


Recommended Posts

Witam,
posiadam ogólną wiedzę techniczną i chciałbym (dla oszczędności) samodzielnie zakupić i zainstalować fotowoltaikę na swoim dachu a potem tylko zapłacić uprawnionemu elektrykowi za sprawdzenie całości i podbicie dokumentacji.
Sama instalacja od strony technicznej powinna być dość prosta bo dom ma płaski dach i wyprowadzone na etapie budowy przewody między rozdzielnią elektryczną a dachem.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze elementów albo pokierować gdzie szukać w necie?

Panele - markowe z pewną gwarancją na łączną moc ok 5Kw np: Hyundai
Najlepiej mikroinwertery aby w przyszłości można było zwiększyć moc dokładając kolejne panele.
Nie wiem czy potrzebuję optymalizatorów mocy ? 
Jak wyglądają schematy podłączenia?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam

Link do komentarza

Kombinacji jest przynajmniej kilkadziesiąt - na samym doborze paneli PV i falowników już można kombinować cały dzień. Jak duża będzie to elektrownia? Jeśli powyżej 6.5 kWp musisz mieć opinię speca od BHP i dodatkowo zgłosić do Straży Pożarnej instalację. Dużo słyszy się ostatnio o pożarach i o powodach tych pożarów. W powodach często pada słowo łuk elektryczny i zabezpieczenie instalacja na taka okoliczność. Jesteś pewien, że sam chcesz wszystko robić? Schematy połączeń znajdziesz np. na blogach branżowych a najszybciej na stronach producentów/dostawców podzespołów. Tu masz film o łuku - może ci przejdzie ochota robić to samodzielnie. Montaż to OK, ale podłączenie i zabezpieczenie instalacji bez pojęcia o elektryce - no nie wiem.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...