Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na zdjęciach widać klatkę schodową.

W miejscu, gdzie teraz stoi drabina, będą schody.

Na piętrze zaraz pojawi się stropian, 12 cm (nie pytajcie dlaczego - tak ma być i to nie jest istotą tematu), a na to ogrzewanie podłogowe i wylewka anhydrytowa.
Pytanie:
Jak wykończyć miejsce wskazane na zdjęciu?
Chodzi o wejście, o to miejsce, gdzie na wejściu widać dwie rury peszlowe.

Wydaje mi się, że w tym miejscy należy zlicować anhydrytem z wieńcem, który już jest i wylać jakieś 10 cm anhydrytu w głąb pomieszczenia na górze. I dać jakieś małe zbrojenie 6x6 cm z cienkich prętów 6 mm.

Dobrze to wymyśliłem?

IMG_20210814_133102.jpg

IMG_20210814_133133.jpg

Edytowano przez Leszek Ogórek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Może taki kątownik przykręć do stropu i podłogi i na tym oprzyj to raz a potem zrób jakąś mocną wylewkę i w miejscu mocowania jakąś siatkę zbrojenia. Tylko, ze to i tak wydaje mi się za potężne wszystko. Schody maja różne konstrukcje i wcale nie muszą się opierać na tym stropie. Ja mam w mieszkaniu schody stalowe i na górze są dokręcone do krokwi (takie mieszkanie z poddaszem). Na dole zakotwione w stropie. Dla odmiany sąsiadka przez ścianę ma schody policzkowe. Możliwości jest bardzo dużo. Na tym zdjęciu poniżej nei widać zbytnio mocowania ostatniego stopnia, ale chodziło mi o coś takiego - mniejsza o materiał.

411728-28bc-410x410-ac0-bgffffff_atrium-

 

 

Link do komentarza

OK, a co się może z ta podłogą stać? Jeśli chodzi o wzmocnienie to odpowiednio mocna wylewka.  Tylko pytanie - jak mocna. Siatki dawano pod stopy maszyn lub np podnośników w zakładach mechanicznych "na przebicie". Tutaj nie do końca rozumiem założenia. Ale...moze to

Samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włoknami weber.floor 4310 https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...