Skocz do zawartości

grzejnik "drabinka "w łazience


igor28

Recommended Posts

Cytat

Chciałbym zamontować w mojej łazience grzejnik tzw"drabinkę"(powierzchnia łazienki 6 m2). Nie jestem jednak pewien, czy będzie wystarczająco ciepło. Proszę o Wasze opinie na ten temat.


Cze.Czy w pomieszczeniu będzie ciepło nie zależy od typu grzejnika lecz od jego mocy ,należy pamiętać że moc grzejnika zależna jest od temp zasilania i powrotu czynnika grzewczego.
Pozdro
Link do komentarza
Cytat

A mogłabyś napisać co to jest ten powrót czynnika grzewczego?


Cze.Nie podpuszczaj blondynki że nie wiesz!.Ale niech tam.Czynnik grzewczy to np woda,olej,
bywa płyn do chłodnic.Grzejnik zwykle ma zasilenie i powrót.Na zasileniu jest np standardowo 75 oC na powrocie 65oC i tu producent podaje moc grzejnika np 900W .W systemach grzewczych z kotłem kondensacyjnym optymalna temp to 55/45 oC czyli przykładowy grzejnik
ma moc nie 900W a np 700W .Dobranie mocy grzejnika do konkretnych warunków to zadanie dla dobrego fachmana.Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Cze.Nie podpuszczaj blondynki że nie wiesz!.Ale niech tam.Czynnik grzewczy to np woda,olej,
bywa płyn do chłodnic.Grzejnik zwykle ma zasilenie i powrót.Na zasileniu jest np standardowo 75 oC na powrocie 65oC i tu producent podaje moc grzejnika np 900W .W systemach grzewczych z kotłem kondensacyjnym optymalna temp to 55/45 oC czyli przykładowy grzejnik
ma moc nie 900W a np 700W .Dobranie mocy grzejnika do konkretnych warunków to zadanie dla dobrego fachmana.Pozdro




aaaaaa o to chodzi...nie wiedziałem,że tak to się nazywa fachowo, dzięki za odpowiedź i to nie było podpuszczanie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cze.Czy w pomieszczeniu będzie ciepło nie zależy od typu grzejnika lecz od jego mocy ,należy pamiętać że moc grzejnika zależna jest od temp zasilania i powrotu czynnika grzewczego.
Pozdro



Czy to znaczy że taka dyskretna drabinka może mi ogrzać pomieszczenie dostatecznie tylko muszę trafić na Fachmana przez "F"?
Link do komentarza
Moc drabinki nie zależy od fachmana,tylko od jej rozmiarów i temperatury wody,która przez nią przepływa.Mała drabinka,by oddać np. 500W mocy potrzebuje być zasilona wodą o temp. 70st,ale większa drabinka odda tą samą moc przy temp już 50st.Wiadomo,że częściej grzejemy na 50st,niż na 70.
Oczywiście możliwą rzeczą jest ogrzanie małą drabinką jakiegoś nie za dużego pomieszczenia,ale musiała by być zasilana wrzątkiem,a to już jest bez sensu.
Link do komentarza
Cytat

Moc drabinki nie zależy od fachmana,tylko od jej rozmiarów i temperatury wody,która przez nią przepływa.Mała drabinka,by oddać np. 500W mocy potrzebuje być zasilona wodą o temp. 70st,ale większa drabinka odda tą samą moc przy temp już 50st.Wiadomo,że częściej grzejemy na 50st,niż na 70.
Oczywiście możliwą rzeczą jest ogrzanie małą drabinką jakiegoś nie za dużego pomieszczenia,ale musiała by być zasilana wrzątkiem,a to już jest bez sensu.


Rzeczywiście bez sensu. Zamiast grzejnika byłaby pułapka.
Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że taka dyskretna drabinka może mi ogrzać pomieszczenie dostatecznie tylko muszę trafić na Fachmana przez "F"?


Fachman pomoże dobrać wielkość drabinki do powierzchni i temperatury pomieszczenia/w łazience lubię 24 stopnie/,dyskretna to ona nie będzie ok 120x60cm.Lepiej podłogówka i mała drabinka-już dyskretna.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 12 lata temu...

Jak ma być dyskretnie to po co komu drabinka? Albo podłogówka albo promiennik podczerwieni bo mozna go zamontować nawet na suficie , to będzie dyskretnie bo nikt go nie zauwazy , haha

Ja mam choć nie w łazience akurat ale w przedpokoju na suficie polskie panele infrared, mam też w salonie na głownej scianie ale spersonalizwane z nadrukiem ze zdjecia  na zamówienie , rewelacja, wiem wieć o czym pisze

nagrzewają dobrze, sterowanie moze być normalne albo ze smartfona, pełna wygoda przy tej opcji

do tego oszczędne, pod ty kątem lepsze niż zwykła drabinka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...