Skocz do zawartości

grzejnik "drabinka "w łazience


igor28

Recommended Posts

Cytat

Grzejniki drabinkowe mają bardzo małą wydajność.
Nie wiem dlaczego ich producenci podają tak mocno zawyżone moce tych grzejników.Jedynie tylko f-ma Zehnder podaje te moce uczciwie.
Na 6m2 taki grzejnik musiał by chyba mieć z 1,5m wysokości,jak nie więcej.




Tak myślałem icon_sad.gif a jak zastosowałbym tradycyjny grzejnik a do tego małą drabinkę, to miało by sens, czy lepiej już pozostać tylko przy tradycyjnym?
Link do komentarza
Cytat

Tak myślałem icon_sad.gif a jak zastosowałbym tradycyjny grzejnik a do tego małą drabinkę, to miało by sens, czy lepiej już pozostać tylko przy tradycyjnym?


Grzejniki "drabinkowe" oprócz aspektu wizualnego mają też grać głównie rolę "suszarki" na wilgotne ręczniki. Zazwyczaj w łazienkach instaluje się ogrzewanie podłogowe i dodatkowo właśnie taki grzejniczek. Natomiast mają one za małą moc do ogrzewania kubatury całej łazienki.
Link do komentarza
Cytat

Grzejniki "drabinkowe" oprócz aspektu wizualnego mają też grać głównie rolę "suszarki" na wilgotne ręczniki. Zazwyczaj w łazienkach instaluje się ogrzewanie podłogowe i dodatkowo właśnie taki grzejniczek. Natomiast mają one za małą moc do ogrzewania kubatury całej łazienki.



Mam dokładnie jak mówisz, może jakby kupić wysoką "drabinkę" to może da radę ogrzać mała łazienkę.Ale polecam podłogówkę - super sprawa.
Link do komentarza
Cytat

Tak myślałem icon_sad.gif a jak zastosowałbym tradycyjny grzejnik a do tego małą drabinkę, to miało by sens, czy lepiej już pozostać tylko przy tradycyjnym?


Jeśli nie da się zrobić tam podłogówki,to takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem.O ile jest na te grzejniki miejsce.
Wtedy tradycyjny grzejnik dajemy pod oknem,a drabinkę gdzieś,gdzie nam pasuje.
Watro też do takiej drabinki przewidzieć małą grzałkę elektryczną,np. 300-600W,by można było coś podsuszyć w lecie.Trzeba tylko to dokładnie dopasować,bo podłączenie takiego grzejnika bywa wtedy inne,choć nie zawsze.
Link do komentarza
Cytat

Drabinki wyglądają bardzo dyskretnie a tu się okazuje że ogrzać tak naprawdę nimi nie można. A gdyby dać dwie drabinki?




Taką opcję też brałem pod uwagę,ale skoro te grzejniki drabinkowe mają małą moc,to chyba pozostanę przy tradycyjnym+drabinka
Link do komentarza
Cytat

Jeśli do ogrzania 6m potrzebna jest drabinka 1,5 m to jakiej wysokości jest normalna? Bo tak na oko , ptrząc na zdjęcie, ma jakiej pół metra.




Też kiedyś miałam taki grzejnik w łazience,choć ładnie wyglądał, okazał się oczywiście niewypałem, bo w łazience było bardzo zimno. Został zdemontowany i zamieniony na zwykły i teraz jest ok
Link do komentarza
Cytat

Witam
Grzejniki drabinkowe w łazience nie są odpowiednie efekt wizualny jest nie zły posiadam grzejniki Purmo i dochodzę do wniosku że będę musiał go zdemontować bo zaczyna rdzewieć i wymienić na aluminiowy tak i w kuchni za dużo wilgoci .


Moiże to wina tego konkretnego grzejnika?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Grzejniki drabinkowe w łazience nie są odpowiednie efekt wizualny jest nie zły posiadam grzejniki Purmo i dochodzę do wniosku że będę musiał go zdemontować bo zaczyna rdzewieć i wymienić na aluminiowy tak i w kuchni za dużo wilgoci .


To ile lat ten grzejnik potrzebował aby zacząć rdzewieć?
Link do komentarza
Cytat

Pewnie cena tych na zamówienie jest kosmiczna... icon_wink.gif


Pisząc o takich grzejnikach wykonywanych na zamówienie miałem na myśli tradycyjne drabinki tylko w nietypowych rozmiarach,czyli np. potrzebny nam inny rozstaw przyłączy albo gęstość szczebelków,ilość szczebli wysuniętych więcej niż pozostałe.
Zamawiałem takie nietypowe drabinki u producenta w Bielsku-Białej i cena nie była wcale wyższa.
Co do korodowania tych grzejników,to trzeba wiedzieć,ze są one albo stalowe,albo miedziane.Te ostatnie są nieco droższe,ale nie korodują.Stalowe też wytrzymują dość długo pomimo wilgotności łazienek.
Zwykłe grzejniki panelowe tracą gwarancję,kiedy zainstalujemy je w łazience lub innym wilgotnym pomieszczeniu.To zastrzeżenie jest umieszczone w gwarancji.
Link do komentarza
Lazienka to specyficzne miejsce w domu. W lazience musi byc cieplo. Najlepszym rozwiazaniem jest ogrzewanie podlogowe, przy czym przy malych ciasnych lazienkach trudno jest zapewnic odpowiednia ilosc energi z ogrzewania podlogowego. Zaklada sie ze temperatura podlogi w lazience 33oC, a temperatura wewnetrzna pomieszczenia 25oC. Niestety duza czesc powierzchni podlogi zaslonieta jest wyposazeniem: wanna 70x170 cm, kabina prysznicowa 80x80 cm itd. co zmniejsza powierzchnie grzania podlogi i trzeba zalozyc dodatkowy grzejnik. I tutaj klania sie grzejnik lazienkowy. Estetyczny, wygodny (mozna dosuszac reczniki) i ma mozliwosc zainstalowania grzalki ktora przydaje sie latem. I niestety musi byc duzy icon_sad.gif. Wybor grzejnikow lazienkowych jest ogromny, malowane proszkowo, chromowane, lakierowane ...
Link do komentarza
Cytat

To zupełnie tak samo,jak ja temu artykułowi. icon_smile.gif
Choć nie raz naciąłem się na różne publikacje w prasie fachowej,to jednak zaryzykuję.
Może za chwilę ktoś nam dojaśni problem?



Autor sygnuje artykuł własnym nazwiskem - odpowiada za rzetelność artykułu. Jeśli inne jego artykuły są w porządku to należy mu wierzyć.
Link do komentarza
Cytat

Autor sygnuje artykuł własnym nazwiskem - odpowiada za rzetelność artykułu. Jeśli inne jego artykuły są w porządku to należy mu wierzyć.




Jeśli Adamis czytał ten artykuł w fachowe prasie, to z pewnością jest to prawda. Żadne szanujące się, specjalistyczne pismo nie pozwoli sobie na ta, aby na jego łamach autor pisał artykuły, które są niezgodne z prawdą-nawet, jeśli sygnuje je własnym nazwiskiem. icon_smile.gif
Link do komentarza
Oooo,to nie jest takie oczywiste.
Niedawno nabyłem książkę o instalacjach,sygnowaną przez utytułowanych autorów,gdzie w prawie wszystkich projektach łazienek drzwi otwierają się do wewnątrz.Szkolny błąd.A tylko zerknąłem ''po łebkach''.Ciekawe,co znajdę,jak się wgłębię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...