Skocz do zawartości

Ubytki w ścianie + farba olejna


Recommended Posts

Na pierwszy rzut oka ściana wygląda na wyrównaną gipsem, czy też gładzią...

 

Zmatować farbę olejną papierem ściernym, dość grubym (tak z 60), odkurzyć, ewentualnie zagruntować i gładzią wyprowadzić narożnik i okolice tych ubytków, doszlifować, jeśli wyjdzie równo - pomalować... albo poprawić wyprowadzenie narożnika i okolic ubytków... do uzyskania wymaganego wyglądu :icon_mrgreen:

Link do komentarza
26 minut temu, podczytywacz napisał:

doszlifować,

Jeżeli olejna miała zamaskować wychodzącą rdzę to nie szlifować a zagruntować rozrzedzonym gruntem szczepnym i dopiero potem pomalować taką farbą jaka była stosowana .

Inna sprawa że z tymi ubytkami też coś trzeba zrobić ,

Link do komentarza
35 minut temu, joks napisał:

Jeżeli olejna miała zamaskować wychodzącą rdzę

Dlaczego sądzisz, że w tym miejscu mogłaby znaleźć się rdza? Z narożnika? są stalowe? myślałem, że są tylko z aluminium...:scratching:

 

37 minut temu, joks napisał:

Inna sprawa że z tymi ubytkami też coś trzeba zrobić

Ubytki gładzią gipsową zarównać...

Link do komentarza
11 godzin temu, joks napisał:

Jeżeli olejna miała zamaskować wychodzącą rdzę to nie szlifować a zagruntować rozrzedzonym gruntem szczepnym i dopiero potem pomalować taką farbą jaka była stosowana .

Inna sprawa że z tymi ubytkami też coś trzeba zrobić ,

Dokładnie, ja bym dosłownie skuł olejną farbę do gołego ubytku, obok dziury zmatowił a nawet wyskrobał szpachelką lub nawet szlifierką (chociaż życzę powodzenia) i dopiero po tej demolce wziął się za uzupełnienie ubytku, zagruntowanie, otynkowanie. Można nawet zrobić estetyczny dekor farbą olejną lub emalią, która po zmatowieniu powinna czepić się podłoża. To mój pomysł.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...