Skocz do zawartości

Fotowoltaika - wolność, jaką daje "własna elektrownia"


Recommended Posts

Jeśli jakąś technologię można obecnie nazwać rewolucyjną, to z pewnością jest nią fotowoltaika. Rozwiązanie, które znakomicie odnalazło się w sytuacji wyzwań klimatycznych, jednocześnie szturmem zdobyło rynek, zarówno komercyjny jak i prywatny. Niemal każdy nowo powstający budynek korzysta obecnie z energii słonecznej. Panele montowane są zresztą również na dachach istniejących domów. Bo to się po prostu opłaca. I - co istotne - coraz lepiej wygląda…


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/97273-fotowoltaika-wolnosc-jaka-daje-wlasna-elektrownia

Link do komentarza
Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim duże oszczędności na prądzie. Mam u siebie zamontowane panele i jestem bardzo zadowolony z takiej inwestycji. Stary piec węglowy poszedł w zapomnienie.
Link do komentarza

Ta "wolność" to jest w dłuższym czasie - dla Ziemi, dla ekologii - mocno iluzoryczna... W tej chwili Gość eryk, jak i setki tysięcy użytkowników "własnych elektrowni" jest bardzo zadowolony z takiej inwestycji, aleeeeeeeeeeeee...........

 

Cytat

Fotowoltaika reklamowana jest jako ekologiczna alternatywa dla pozyskiwania prądu dzięki paliwom kopalnym. Naukowcy z uniwersytetu w Calgary ostrzegają jednak, że wzrost jej popularności może doprowadzić do katastrofy ekologicznej.

 

Cytat

Ekonomia energii słonecznej – tak jasna gdy obserwuje się ją z punktu widzenia roku 2021 – może szybko ściemnieć a branża utonie pod ciężarem własnych śmieci

 

https://www.stefczyk.info/2021/06/26/fotowoltaika-doprowadzi-do-katastrofy-ekologicznej-naukowcy-ostrzegaja/

 

Zupełnie podobna jest euforia - części ludzi, choć coraz więcej jest już świadomych zagrożeń dla MATKI NATURY - wokół elektryfikacji komunikacji, a więc samochodów, rowerów, hulajnóg, samolotów, mówi się o statkach... 

Hybrydy plug-in - oczywiście, jeśli są doładowywane z gniazdka - przenoszą tylko zanieczyszczenia atmosfery poza miasta, spalając więcej paliwa, niż tradycyjne spalinówki... a elektrownie węglowe i gazowe nadal trują atmosferę...

Wyjątkiem są państwa skandynawskie, gdzie, np w Norwegii ponad 90% energii elektrycznej pochodzi z elektrowni wodnych...

 

 

 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czepiasz się... Korzystam póki jest okazja. Montaż miałem ze sprawdzonej firmy StiloEnergy i mam pewność, że panele długo wytrzymają. Do tego mam instalację opartą o mikroinwertery i nawet awaria jednego ogniwa nie jest mi straszna, jak to jest w klasycznych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...