Skocz do zawartości

Garaż blaszany 6x5 woda


Recommended Posts

Cześć, wszystkim

Od wczoraj jestem posiadaczem ładnego garażu 6x5 blaszanego, garaż stoi na wylewce betonowej, jako że zbliża się zima chciałbym nie tyle co ocieplić garaż ale zabezpieczyć przed wodą, jak wiadomo woda w blaszaku się skrapla, częste kałuże czy nawet cieknięcie z dachu w środku, potrafią doprowadzić do szału, chciałbym tego uniknąć, wiem że się da ale nie wiem jak się do tego zabrać. 

Co powiecie na folię paroizolacyjną AL150 na dach od wewnątrz oraz boki garażu od wewnątrz folią paroizolacyjną AL 90 ?

jako że trochę wystaje beton z każdej strony, myślałem od strony zewnętrznej o lepik do papy nie wiem czy to prawda " podobno " woda nie przedostaje się do środka. 

Od strony wewnętrznej w środku garażu na betonie myślałem o masa do hydroizolacji. 

Beton będzie wyrównany i żywica epoksydowa z lekkim brokatem. 

Jak myślicie dobry pomysł ? 

Garaż został zbudowany nie tylko pod samochód ale i pod mały warsztat, często cos robię wycinam, zajmuje się kosmetyką samochodową. 

og (6).jpg

Link do komentarza
6 minut temu, DAMEQ09 napisał:

" podobno " woda nie przedostaje się do środka. 

Przy Twoich założeniach WODA OPADOWA do środka się nie dostanie, ale PARA WODNA - już tak... i właśnie ona będzie się skraplać - w mniejszych, czy większych ilościach... Wjedziesz mokrym, czy zaśnieżonym samochodem, z trawy po deszczu wniesiesz wodę na butach... itp...

A jak będzie różnica temperatur pomiędzy wnętrzem, a dworem - czy polem, bo w perspektywie jakieś góry :icon_mrgreen: - to fizyki nie oszukasz... MUSI SIĘ SKROPLIĆ na najzimniejszych powierzchniach... Bez zaizolowania termicznego musisz pogodzić się z wodą kapiącą - pomóc może dobre wentylowanie wnętrza, a ja nie widzę - przynajmniej na froncie budowli - żadnej kratki wentylacyjnej...

Pewnie to znasz, ale wrzucę:

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

1389300330_Beznazwywww.jpg.851450259230fd60718983cf3f5031a3.jpg

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Link do komentarza
8 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wystarczy skuteczna wentylacja.

 To jeśli blaszak ma być tylko garażem..., ale DAMEQ09 pisze, że planuje

 

Dnia 31.07.2021 o 16:06, DAMEQ09 napisał:

 i pod mały warsztat,

 

Nie wyobrażam sobie takich robót w nieogrzewanym pomieszczeniu w mroźną zimę... Można wprawdzie ogrzewać okazyjnie grzejnikiem na gaz z butli... ale również wentylacja musi być skuteczna.

Link do komentarza
8 godzin temu, podczytywacz napisał:

 To jeśli blaszak ma być tylko garażem..., ale DAMEQ09 pisze, że planuje

 

 

Nie wyobrażam sobie takich robót w nieogrzewanym pomieszczeniu w mroźną zimę... Można wprawdzie ogrzewać okazyjnie grzejnikiem na gaz z butli... ale również wentylacja musi być skuteczna.

Wentylację zastanawiam się nad taką na prąd coś jak montuje się w łazienkach, co do ogrzewania pomyślałem jeszcze o POLYNOR piance zatkanie wszelkich dziur, ogólnie całe wnętrze + dach pianką podobno nie jest łatwopalna, + później płyty OSB o minimalnej grubości, co do ogrzewania co myślicie o Webasto - ogrzewanie postojowe 8kW 12V

https://allegro.pl/oferta/webasto-ogrzewanie-postojowe-8kw-12v-10253838765

Warsztat w zimie, na pewno będę prał fotele samochodowe + jakieś inne prace 

Natomiast Wiosna, lato, Jesień praca cały czas będzie w garażu. Dlatego skąd te pytania. 

Edytowano przez DAMEQ09 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...